Чи варто дивитися "Щиголь" – екранізацію роману Донни Тартт, який отримав Пулітцера

26 вересня в український прокат вийшов фільм "Щиголь" – екранізація однойменного роману-бестселеру американської письменниці Донни Тартт

Чи варто дивитися "Щиголь" – екранізацію…

 

Книга побачила світ у 2013 році. Роман став лауреатом численних нагород та отримав Пулітцерівську премію за художню книгу 2014 року.

ЩигоÐ

Екранізацію книги ініціював Amazon. Режисер стрічки - ірландський режисер кіно і театру Джон Кроулі (серіал "Справжній детектив" (2015), драма "Бруклін"). Сценаристом виступив Пітер Строхал, номінант на премію "Оскар" 2012 року за кращий адаптований сценарій. 

За сюжетом, підліток на ім'я Тео втрачає матір під час теракту в музеї "Метрополітен" у Нью-Йорку. Після трагедії йому доведеться пройти нелегкий шлях, на якому йому він буде дорослішати на самоті, переживаючи скорботу і відчай. У пошуках себе, він ставатиме на різні, в тому числі сумнівні стежки. 

Що пишуть про фільм ЗМІ:

У рецензії для Variety Оуел Глейберман заначає, що картина радше справить враження на тих, хто не читав роману. 

"Чи варто шанувальникам роману дивитися фільм?  Можливо, не потрібно, через попереднє відчуття, що "книга була краще". Але фільм  "Щиголь" націлений на більш широку аудиторію, ніж просто шанувальники роману. І, подивившись кіно, вони можуть  захотіти прочитати і книгу", – пише оглядач. 

Як йдеться в рецензії, майже всі актори справляють враження. Оукс Феглі, Ніколь Кідман, Люк Вілсон, Сара Полсон, Фінн Вольфхард, Джеффрі Райт та інші ідеально доповнюють один одного на екрані.

Фільм пан Глейберман характеризує як "чудернацький, загублений у лабіринті своєї дизайнерської серйозності". 

А от на думку Пітера Бредшоу із The Guardian, фільм, ймовірно, краще б показав себе як телевізійна драма з восьми частин: "Як така, історія все ж втиснута в дві з половиною години, але ключові моменти раптово упустили, немов прискорили плівку". 

"Це виглядає так, начебто всі громіздкі і огидні аспекти книги загіпнотизували кінематографістів, які хочуть віддати належне письменницьким аспектам екстравагантної Тартт, з усією цією  деталізацією знавців. Але вони втратили або недооцінили просто захоплюючі декорації, які могли б повернути напругу в фільм", - пише видання. 

За повідомленням Vox, фільм відразу ж катастрофічно провалився в американському прокаті. 

"Goldfinch заробив всього 2,6 мільйона доларів на своїх перших вихідних, ставши шостим найгіршим відкриттям на більш ніж 2500 різних екранах, що є особливо катастрофічним початком, враховуючи, що його вартість становить 45 мільйонів доларів. І критики були добрішими, ніж каса", – констатує ЗМІ. 

Кінокритик Алісса Уілкінсон запевняє, що ця історія просто "не працює на екрані".

"Фактично, причина, з якої "Щиголь" не працює на екрані, полягає в тому, що він не працює і на сторінках. Це марна, тематично порожня книга, заповнена психологічно порожніми персонажами, і вона задихається під вагою 771 сторінки", – пише авторка.

"Це не означає, що ця книга повністю провалилася. Але Пулітцерівська премія чи ні, "Щиголь" - фундаментально і масово зіпсована книга. І фільм зазнає невдачі, тому що він тільки посилює недоліки, які вже були у вихідному матеріалі", – прогнозує вона. 

А як реагують на фільм у мережі?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme