Шафран врятує від депресії, імпотенції та недоумства

Виявляється, шафран - не лише вишукана спеція, а й стародавні універсальні ліки

Шафран врятує від депресії, імпотенції т…

Дорогая спеція

Шафран вельми дорогий, адже з 150 суцвіть можна отримати лише 1 г сухої приправи, півкіло її коштує близько 1000 доларів. На користь його унікальності свідчить той факт, що під час збирання шафрану не використовуються механізми, все збирається вручну, як це робилося сотні, а, можливо, і тисячі років тому.

Шафран використовується як універсальні ліки з давніх-давен. У 2004 році на Тірі, острові Егейського моря, дослідники вивчали древні фрески, вік яких складає близько 3500 років. На одній із них була зображена богиня, яка керує збором шафрану і використовує його як ліки.

Хімічний склад шафрану неймовірно складний. У рослині містяться більше 150 летких і ароматичних сполук.

Лікувальна дія шафрану

На даний момент сплеск інтересу до цієї приправи викликаний її властивостями, що допомагають скидати зайву вагу (шафран пригнічує апетит). Але цим його можливості не обмежуються. Багатообіцяючим є використання шафрану в питанні лікування таких нейродегенеративних захворювань, як хвороба Альцгеймера.

Дослідження ефективності шафрану в лікуванні легкої та помірної форм хвороби Альцгеймера показало, що прийом 15 мг цієї спеції двічі на день настільки ж результативний, як використання препарату «Донепезил» (Аріцепт) у дозі 5 мг двічі на день. Крім того, використання шафрану тягне за собою набагато менше побічних ефектів, істотно знижується нудота. Ці результати були оприлюднені в 2010 році.

А в 2007 році на сторінках видання Progress in Neuropsychopharmacology and Biological Psychiatry було написано, що 15 мг пелюсток шафрану так само ефективні, як і 10 мг «Прозаку» в лікуванні легкої та помірної форм депресії.

Експериментально підтверджено лікувальну дію шафрану під час терапії таких захворювань:

- неспокою

- астенозооспермії (зниження рухливості сперматозоїдів)

- гіпертрофії серцевого м'язу

- лікарської інтоксикації печінки

- раку прямої кишки

- діабетичної нейропатії

- дисменореї

- еректильної дисфункції

- підвищеного тиску.

Цей список продовжується запаленнями різного походження, раком печінки, звуженням середньої мозкової артерії, розсіяним склерозом, наркоманією, раком підшлункової залози, псоріазом і захворюваннями дихальної системи.

Шафран ефективно загоює рани, має заспокійливу, протизапальну і антиканцерогенну дії. Ця рослина - хороший антидепресант, антимутаген, антиоксидант і афродизіак.

Вона стимулює клітинні процеси, розслабляє дихальні шляхи, захищає серце, може використовуватися в онкології, неврології, здатна знижувати тиск крові і нейтралізувати дію простагландинів і фактору некрозу пухлини альфа.

Як і будь-яка рослина з широким спектром біологічної дії, шафран варто вживати з обережністю. У невеликих кількостях, як під час використання в кулінарії, ця приправа допоможе привести організм у рівновагу або добитися позитивних зрушень у лікуванні, повідомляє ДеПо з посиланням на econet.

Раніше ДеПо розказав, які спеції допоможуть схуднути.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme