Сенцов надав ООН інформацію, яку використають у судах проти Росії

Звільнений політв'язень, український режисер Олег Сенцов надав Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні дані про своє утримання в російській тюрмі

Сенцов надав ООН інформацію, яку викорис…

Про це повідомляє прес-служба місії, передає Depo.ua.

 

Як зазначається у повідомленні, Сенцов розповів про утримання під вартою і тюремне ув'язнення в Криму і на Росії.

 

"Протягом цих років ми підтримували зв'язок з адвокатом Сенцова і аналізували судові рішення у його справі. Для нас було важливо зустрітися з Олегом особисто і задокументувати порушення прав людини в його справі", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначили в місії, "інформація, зібрана під час інтерв'ю буде використана для аналізу ситуації з правами людини в Криму, підготовки публічних доповідей та адвокації для притягнення винних до відповідальності".

 

Представники Моніторингової місії ООН мають намір провести інтерв'ю з усіма, хто повернувся в Україну в рамках українсько-російського обміну 7 вересня.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною та Росією, серед яких були Олег Сенцов та Олександр Кольченко.

12 вересня український режисер Олег Сенцов спалив свою тюремну робу.

Сенцов готовий допомогти в розробці стратегії повернення Криму.

Довідка: Кримського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали представники російських спецслужб в анексованому Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

У травні 2018 року засуджений у Росії Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування в російській колонії в Лабитнангі. Він зажадав звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях. Через 145 днів Сенцов припинив голодування через загрозу насильницького годування.

Олег Сенцов відбував покарання в місті Лабитнангі, на півночі Росії. Олександр Кольченко перебував в колонії міста Копейськ, на Уралі. Після 145 днів голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в російських в’язницях, Сенцов "письмово погодився на прийом їжі". Він назвав це "вимушеним заходом через загрозу насильницького годування". Amnesty International заявила, що примусове годування є катуванням. 25 жовтня 2018 року Сенцову присудили премію Європарламенту "За свободу думки" імені Сахарова.

Правозахисний центр "Меморіал" вніс Сенцова і Кольченка в список політв'язнів. Петицію на сайті Білого дому із закликом врятувати засудженого в Росії Олега Сенцова підписали понад 100 тисяч людей.

Читайте також: Другий етап обміну: Хто може повернутися в Україну і кого віддадуть Кремлю

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme