ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сенцов у колонії пише сценарії і чекає звільнення

Український режисер Олег Сенцов, в'язень Кремля, у колонії в місті Лабитнангі пише сценарії і чекає звільнення

Depo.Життя
13 березня 2018 10:38
ФОТО: depo.ua

Про це розповів адвокат Сенцова Дмитро Дінзе в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає Depo.ua.

"Він окремо тримається ‒ сам один. Ні з ким ні в які контакти не вступає. Пише сценарії, займається творчістю, відмовляється від роботи. Йому нецікаво працювати, як він каже, "на режим". Він працює сам на себе, чекає, коли його звільнять. Тут йому пропонували роботу на кіностудії або на кухні. Це полегшена робота, для "активу" ‒ для тих, хто співпрацює з адміністрацією. А йому, як кажуть на їхньому жаргоні, "западло" співпрацювати з їхньою адміністрацією. Йому головне, щоб були ручка й папір, щоб він міг писати сценарії. Прогулянки, трохи спорту й нормальні стосунки. До побутових умов він невибагливий", - розповідає адвокат.

Проте, на думку Дінзе, Сенцова звільнять нескоро, і якщо його мінятимуть, то,очевидно, одразу на кількох людей. За словами захисника, Сенцов готовий писатиме прохання про помилування.

"Наскільки мені відомо, президенту Росії доповідали, що Сенцов ‒ супертерорист, злочинець. Його обговорювали на всіх рівнях силових структур, аби не було швидкого рішення щодо його звільнення. Він же виявив принципову позицію, не пішов на поступки. Справа прогриміла на всю країну, відповідно, на нього зуб є. Їм важливо, щоб він довше мучився", - каже адвокат.

За словами адвоката, співробітники ФСБ розуміють, що "ця людина ‒ кремінь".

Сенцов перебуває у загальному бараку, де сидять 30-40 осіб, із засудженими має досить хороші стосунки.

"Талант Олега в тому, що він з усіма може домовитися", - зазначає захисник.

Сенцова не примушують до громадських робіт, бо він "більш-менш привілейований засуджений, до нього особливе ставлення й особливий нагляд".

Харчування у колонії, за словами адвоката, "середнє".

"Олег компенсує посилками, що йому приходять. У них є магазин, але ти можеш витратити якусь лімітовану суму. Продукти там за завищеними цінами, Олег каже, що не завжди якісні. Він замовляє найнеобхідніше: зубна паста, щітка, шкарпетки якісь, шматок хліба або цукерок якихось поласувати", - каже адвокат.

Також у колонії є бібліотека, радіо, телевізор, де "транслюється все державне, проросійське". Доступу до інтернету немає, проте є можливість телефонувати один раз на 1-2 тижні.

Сенцов тримає зв'язок із родичами, але проти, щоб до нього приїжджала мати й діти, бо боїться за їхнє психологічне самопочуття.

Нагадаємо, 14 лютого Олег Сенцов, якого Росія утримує у виправній колонії №8 ("Білий ведмідь") у місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу, вперше зателефонував до своєї сестри Наталії Каплан.

1 листопада 2017 року засудженого на Росії українського режисера Олега Сенцова доправили до виправної колонії №8 ("Білий ведмідь") в місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу.

Згодом стало відомо, що Сенцов у колоніях Росії дуже схуд, погано харчувався, у нього почалися проблеми із серцем.

Довідка: Українського режисера Олега Сенцова разом з активістом Олександром Кольченком затримали представники російських спецслужб в Криму в травні 2014 за обвинуваченням в організації терактів на півострові.

25 серпня 2015 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера з Криму Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці терактів у Криму, а ще одного українця Олександра Кольченка – до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя