Санкції на обшуки у кримських татар дав муфтій Криму (ДОКУМЕНТ)

Адвокат заарештованих у Криму п'ятьох кримських татар Еміль Курбедінов оприлюднив документи, які доводять, що обшуки в цих мусульман санкціонував муфтій Криму
Depo.Життя
18 жовтня 2016 11:29
ФОТО: depo.ua

Копії документів опубліковані на Facebook-сторінці Курбедінова, передає Depo.ua.

У заяві від 29 липня 2016 року на ім'я начальника "управління" ФСБ, "міністра внутрішніх справ" та "прокурора" Криму за підписом муфтія Криму Еміралі Аблаєва йдеться про те, що п'ятеро людей начебто намагалися не допустити мусульман у мечеті 5 червня, і такі дії в зверненні розцінюються як екстремізм.

Санкції на обшуки у кримських татар дав муфтій Криму (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Санкції на обшуки у кримських татар дав муфтій Криму (ДОКУМЕНТ) - фото 2

Раніше адвокат розповів в інтерв’ю "5 каналу" про ці документи.

"…Обшуки і репресії щодо мусульман тієї чи іншої категорії, тих чи інших поглядів відбуваються за підписом і з санкціонування муфтія Криму", - розповів Курбедінов.

Адвокат нагадав, що системи муфтіятів були створені ще Катериною II, і з тих часів тривала боротьба з ісламом і з мусульманами на території Російської імперії.

"Вони подають себе як представники мусульман перед державою. Але насправді - це зовсім навпаки, це представники держави перед мусульманами, які представляють інтереси держави", - повідомив двокат.

"Це незважаючи на те, що Еміралі Аблаєв (муфтій Криму, - ред.), через деякий час після "референдуму" щодо приєднання Криму, він заявив, що муфтіят нікого не дасть в образу, і члени Хізб ут-Тахрір є мусульманами, і ми будемо їх захищати. Але пройшло буквально півроку, і Еміралі Аблаєв перефарбувався і вже забув про свої слова", - додав Курбедінов.

Нагадаємо, що 12 жовтня у Кам'янці й Строганівці затримали Тимура й Узеіра Абдуллаєвих, Рустема Ісмаілова, Айдера Саледінова й Еміля Джемаденова. Цьому передували п’ять обшуків. За даними правозахисників, затриманим окупанти оголосили підозру за "терористичною статтею".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя