Розбий однокласнику голову: Що відомо про небезпечний челендж у TikTok

У TikTok набрав популярність челлендж SkullBreaker ( "проламувач черепа"), суть якого у тому, аби нічого не підозрюючу жертву збити з ніг таким чином, щоб вона впала на спину і вдарилася головою. Кілька підлітків вже отримали травми і переломи, соцмережа заблокувала подібні "розіграші" на своїй платформі, але проблему це не вирішило

Розбий однокласнику голову: Що відомо пр…

 

 

Нині в інтернеті повсюдно набувають популярності потенційно травмонебезпечні флешмоби, глядачі яких часто - підлітки, нездатні до критичної оцінки реальної ситуації і можливих наслідків дій, як своїх, так і блогерів на екрані

Depo.ua розповідає про новий тренд та нагадує про більш старі, але не менш неприємні челенджі з минулого.

Розбий однокласнику голову

Суть нового флешмобу полягає у наступному: дві людини попередньо змовляються між собою і пропонують комусь третьому зняти відео для соцмережі. Для цього усім їм потрібно стрибати. Троє встають у ряд, і починають підстрибувати, аж доки двоє змовників одночасно не підставляють третьому учаснику підніжку. У результаті жертва падає, найчастіше вдаряючись потилицею або спиною об підлогу.

Виглядає це приблизно так:

 

 

 

 

Цей розіграш дуже небезпечний. "В кращому разі, ви отримаєте синець. У гіршому - можете померти ", – коментує Річард Лебоу, лікар відділення невідкладної допомоги Меморіального госпіталю Medstar Union в інтерв'ю CBS.

"Дуже важливо, щоб батьки і вчителі пояснювали дітям, що насправді це - напад". Це форма кібер-буллінгу і це необхідно припинити ", – додає дитячий психіатр Джоді Голд.

4 березня в місті Чері-Хілл, штат Нью-Джерсі (США), поліція пред'явила звинувачення двом підліткам в нападі при обтяжуючих обставинах і створенні загрози для жертви. Яке покарання їм загрожує, невідомо. У січні вони зняли ролик для #SkullBreakerChallenge і опублікували його в TikTok - при зйомках постраждав третій підліток, який отримав струс мозку.

Батьки потерпілого 13-річного хлопчика, Стейсі і Марк Шенкер, розповіли NBC News, що не чули про челлендж до того, як їхній син потрапив до лікарні. 24 січня Cтейсі викликали в школу, повідомивши про інцидент з її дитиною.Вона звернулася із заявою до поліції, аби переконатися, що такого більше не трапиться:  "Вони 13-річні хлопчики, вони просто не думають", - зазначила матір постраждалого.

Це не перша жертва SkullBreaker Challenge - в лютому в Алабамі підліток отримав два переломи і переніс операцію внаслідок такого "розіграшу".

Школяр зі штату Арізона отримав травму голови, шви на обличчі та вибиті передні 2 зуби. Його мати, Валері Ходсон, опублікувала його фото із поясненнями у Фейсбуці, аби попередити інших батьків.

"Він приземлився на спину і голову, а коли намагався встати, то втратив свідомість і впав вперед, розбивши обличчя", – пояснює Ходсон. "Доки шкільний черговий біг до нього, два хлопці сміялися, поки він без свідомості лежав на асфальті".  Вона додала, що її син не знав про суть розіграшу, а двох змовників давно знав і довіряв їм.

Окрім зазначених вище, у "послужному списку" небезпечного челленджу також випадки, коли в Пенсільванії шестикласниця оніміла після пранку – через переляк; в Орегоні 14-річна дівчинка втратила свідомість, а в Арканзасі школяр отримав струс мозку. Ніхто з потерпілих не знав, у чому полягає челлендж – усі вони були впевнені, що їм пропонують вивчити новий танець для відео.

Зараз самі користувачі TikTok стали записувати ролики, в яких просили інших не брати участь у #SkullBreakerChallenge.

Тег #SkullBreakerChallenge у соціальній мережі заблокували лише 28 лютого. TikTok попросив користувачів проявляти обережність. Також компанія підкреслила, що челлендж порушує правила, і пообіцяла видаляти такий контент.

І хоча вище наведені приклади – ситуації з американськими дітьми, не варто забувати, що українські школярі також використовують соціальні мережі і переглядають аналогічний контент.

Сondom snorting challenge

Суть цього челенджу полягає в тому, щоб "вдихнути" презерватив через ніс і витягнути його через рот. Звісно ж, це небезпечна ініціатива: презерватив може застрягнути у носі і горлі, перекрити дихальні шляхи і призвести до загибелі.

Salt and Ice Challenge

"Виклик солі та льоду" передбачає, що ви кладете сіль на своє тіло і притискаєте до неї шматок льоду. Це спричиняє відчуття "печіння" і учасники намагаються протистояти болю якнайдовше.  Це може швидко спричинити травми другого та третього ступеня, подібні до обмороження, викликати відкриті подразнення шкіри та уразити нервові закінчення. 

Vodka eyeballing

Так називався флешмоб із практики споживання горілки, вливаючи її в очні яблука, де алкоголь всмоктується. Звіти про цю практику як новий флешмоб з'являлися у ЗМІ, починаючи з 2010 року, а люди розмістили у соцмережах сотні відео, як "споживають очима алкоголь". Це розповсюджували як нібито швидкий спосіб сп’яніння, що, звісно ж, не відповідає дійсності, адже кількість алкоголю, що поглинається очима, є дуже низькою. Тим часом, в результаті таких дій можна легко заробити проблем із очима, аж до повної втрати зору.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme