Російські виробники замаскувалися під українських

З України майже зникли товари з російським штрих-кодом 46. Але це не означає, що українці зовсім перестали купувати продукцію країни-агресора
Depo.Життя
4 квітня 2016 08:01
ФОТО: depo.ua

Про це, як пише depo.ua, йдеться в розслідуванні ТСН.

Бойкотування українцями товарів і санкції уряду призвели до того, що офіційний імпорт із РФ скоротився на 90%. Майже зникли з прилавків розфасовані на Росії кава та чай.

Однак російські бізнесмени все одно знайшли спосіб, як просувати свою продукцію на нашому ринку: вони просто запаковують в Україні виготовлене і завезене з РФ.

"Ви можете привезти тонну прального порошку та розфасувати його в Україні, але ви не можете привезти пачку, тому що пачка підпадає під санкції, а тонна – ні. Риба, ікра, морепродукти, чай, кава – майже всі компанії поставили своє фасувальне обладнання в Україні", - пояснив генеральний директор асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

Крім того, частина фірм перереєструвалися в Європі, і тепер завозить свою продукцію як таку, що нібито вироблена в Польщі чи Франції. В цих випадках споживачам радять звертати увагу не лише на штрих-код, а й на інформацію про виробника та розташування потужностей виробництва.

Споживчий патріотизм українців уже відкрив шлях до полиць великих мереж вітчизняним виробникам. Наприклад, за два роки серед побутової хімії і косметики справжня революція.

"Україна зараз дуже багато стала випускати косметики, шампунів і чистячих засобів", - каже адміністратор одного із супермаркетів.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя