ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ромське питання: Чи існує в Україні ксенофобія (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Редакція Depo.ua проводить онлайн-конференцію "Ромське питання: Чи існує в Україні ксенофобія" за участі експерта Української Гельсінської спілки з прав людини, журналіста та письменника Олега Шинкаренка

Depo.Життя
11 липня 2018 13:55
ФОТО: depo.ua

Зазначимо, що протягом останніх двох місяців в Україні почастішали конфлікти з представниками ромської меншини. У Києві націоналісти спалили табір на Лисій горі.

"Національні дружини" з представниками влади завітали до табору в Голосіївському парку, звідки вигнали ромів, а в лісі під Новобіличами праворадикали знищили поселення, яке стояло там протягом 15 років. У Львові напад молодиків з організації "Твереза і зла молодь" на табір ромів завершився смертю від поранень 23- річного хлопця. Прості українці жаліються, що роми захоплюють парки, псують і засмічують їх, селяться на вокзалах, грабують і нападають на людей. Активісти ж вважають, що в Україні зростають прояви вуличної ксенофобії, з чим потрібно боротися.

У чому корінь неприязні до ромів серед українців і чи є ця проблема штучною? Що робить і має зробити влада для інтеграції ромів у суспільство, яка її провина? Чому роми не завжди хочуть змінювати власний спосіб життя? Чи є вони винними у власних проблемах? Які є міжнародні програми в нашій країні і скільки коштів на вирішення ромського питання виділяють донори? Як схожі проблеми вирішуються в Європі? Чи справді існує ксенофобія в Україні і чи можуть міжетнічні конфлікти бути наслідком діяльності російських спецслужб? Відповіді на ці та інші питання дізнайтеся під час нашого ефіру.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя