Роговцева звернулась до Порошенка, щоб він підтримав держмову

Народна артистка України, Герой України Ада Роговцева звернулася до Президента України Петра Порошенка з проханням проголосити 2018-й Роком утвердження державної мови

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Газета по-українськи".

"Звертаюся з проханням підтримати звернення до Вас понад 100 видатних діячів науки, освіти, культури і правозахисників, 178 народних депутатів, ініціативної групи "Першого грудня", Світового конгресу українців та трьох президентів України з пропозицією оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови, - йдеться у листі. - Така широка підтримка свідчить про готовність українського суспільства відповідально та дієво долучитися до реалізації Указу президента про оголошення Року утвердження державної мови".

Ада Роговцева звертає увагу, що утвердження державної мови сприятиме консолідації суспільства, формуванню та захисту національного мовно-інформаційного простору, посиленню національної безпеки та суверенітету України.

Комітет з питань культури і духовності 16 листопада минулого року підтримав пропозицію щодо оголошення 2018 року Роком державної мови. Після того, шостого грудня із відповідним проханням до гаранта звернулися 36 громадських та культурних діячів і вчених. 15 грудня аналогічні листи до Порошенка надіслали ініціативна група "Першого грудня", 20 грудня - Світовий конгрес українців.

Нагадаємо, 26 січня звернення до президента Петра Порошенка з проханням оголосити 2018-й "Роком утвердження державної мови" підписали 74 провідні українські правозахисники, науковці, письменники, митці та видавці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна