Родина бійця, вбитого ГРУшниками: якби Савченко хотіла допомогти, вона б вже приїхала

Місяць тому президент помилував російських ГРУшників, які вбили бійця АТО Вадима Пугачова, а родина бійця його милості все ніяк не дочекається
Depo.Життя
23 червня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Родина бійця, вбитого ГРУшниками: якби Савченко хотіла допомогти, вона б вже приїхала
Родина бійця, вбитого ГРУшниками: якби Савченко хотіла допомогти, вона б вже приїхала

Журналіст depo.ua поспілкувався з родиною загиблого Вадима Пугачова.

25 травня вся Україна раділа поверненню Надії Савченко на рідну землю. Раділа і родина українського сержанта Вадима Пугачова, застреленого під час затримання Олександрова та Єрофеєва. Крізь сльози та біль, але знайшла мати Вадима Тетяна Олексіївна в собі сили сказати: "це також чиїсь діти". Раділа за маму Надії, яка нарешті притулила свою дитину до грудей.

А їй самій тепер хіба що до пам'ятника своєму Вадику прихилитися.

Родина бійця, вбитого ГРУшниками: якби Савченко хотіла допомогти, вона б вже приїхала - фото 1

Вадим Пугачов підняв по тривозі своїх побратимів, побачивши, як група 3 бригади спецназу РФ іде до їхнього опорника. Його застрелили, але інші бійці, завдяки вчасному попередженню, дали бій і взяли російських терористів у полон. Пізніше їх обміняли на нашу Надю. Тож, можна сказати, що Вадим, сам того не знаючи, врятував не тільки своїх хлопців, а й життя Надії Савченко.

За смерть Вадима так ніхто й не відповів. Вбивць помилували.

Родина Пугачова не отримала не тільки сатисфакції, а й достатньої допомоги, вважає племінниця Вадима Пугачова Юлія Ельгарт. Місяць тому ми писали, що мати бійця та його племінниця, 20-річна Юля, якій Вадим був за батька, живуть в будинку з дірявим дахом і просять від міської влади Кременчука допомоги на ремонт. Юліна бабуся вперто відмовлялася попросити допомоги в небайдужих, не давала номер картки для розрахунків, вірила – влада має допомогти.

Родина бійця, вбитого ГРУшниками: якби Савченко хотіла допомогти, вона б вже приїхала - фото 2Будинок, в якому живуть Юлія з бабусею побудовано в 1985 році батьками Вадима Пугачова. Наразі, каже Юля, в будинку просів дах, зсередини – великі щілини, в яких живуть оси. Взимку в ці щілини сиплеться сніг

"Ми просили гроші на ремонт, не капітальний, але хоча б утеплити зовні і відремонтувати дах. Мер сказав – ви не особливі. Сказав, що від міста всі (родини загиблих, - ред) отримали по сто тисяч гривень і додаткових виплат не буде. Але ці 100 тисяч розділили між нами та його колишньою дружиною, ми поставили пам'ятник за 40 тисяч, а ремонт за десять ми не зробимо. Протікає дах, дуже треба його наново перекрити", - розповідає вона.

Родина бійця, вбитого ГРУшниками: якби Савченко хотіла допомогти, вона б вже приїхала - фото 3

Юлія Ельгарт

Від інших представників влади, каже Юлія, допомоги також нема. Приблизно три тижні тому якійсь чоловік дзвонив і казав, що з ними хочуть зв'язатися з Адміністрації президента, вона дала свій номер. Ще дзвонили з юридичної компанії з Харкова, також зголосилися допомогти. Але реальної допомоги не від кого так і не надійшло.

Родина бійця, вбитого ГРУшниками: якби Савченко хотіла допомогти, вона б вже приїхала - фото 4

Меморіальна дошка Героям Олександру Поросюку, Вадиму Пугачову та Станіславу у кременчуцькі гімназії № 5

Надія Савченко, яка з трибуни Верховної ради вибачилася перед матір'ю Вадима Пугачова за те, що він "поклав життя за її свободу" із родиною Пугачових також не зв'язувалася. Племінницю Вадима Юлю це трохи ображає.

"Вона заявляла на камеру, що просить вибачення. Якщо б вона не на камеру, а проявила особисте бажання зустрітися і допомогти, гадаю, із нами би вже зв'язалися і допомогли. Можливо, в неї ще часу не було, але я читала, вона нещодавно була на Полтавщині. Не заїхала, тож ми не такі важливі…" – каже Юлія.

Сама вона наразі ніде постійно не працює, підробляє манікюром, "коли є клієнтки і коли не треба бігати по міськвиконкомах, жебракуючи на ремонт даху, провід води, оформлення документів". Планує цього року вступати до вишу і вчитися на "документознавця".

Живуть дві жінки на бабусину пенсію, допомагають родичі. Бабуся, за словами племінниці, наразі безкоштовно лікується в госпіталі: їй роблять крапельниці та масажі.