Речник Ради Європи порівняв Україну з Росією, дипломати обурені

Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба розкритикував заяву речника генерального секретаря Ради Європи Даніеля Гольтгена, який констатував стрімке зростання нападів на журналістів в Україні й на Росії

Про це Кулеба написав у Twitter, передає Depo.ua.

Так, він зазначив, що порівняння ситуацій в Україні та на Росії викликає тривогу.

"Говорити про це після вбивства Бабченка, чесної людини, що не боялася відкрито говорити, що таке сьогоднішня Росія, викликає ще більшу тривогу. Щонайменше", – написав Кулеба.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд також засудив вбивство в Києві російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка і назвав напади на журналістів небезпечною тенденцією в Європі.

"Ми рішуче засуджуємо вбивство журналіста Аркадія Бабченка в Києві. Воно має бути повністю і швидко розслідуване. Напади на журналістів і свободу слова в Європі зростають. Ми маємо зробити все, що можемо, щоб зупинити цю тенденцію, яка є небезпечною загрозою для демократії", – написав Яґланд у Twitter.

Нагадаємо, 30 травня Гольтген написав у Twitter, що "вбивство Аркадія Бабченка має бути розслідуване швидко й повною мірою", наголосивши водночас, що "журналісти зазнають нападів та арештів із загрозливою швидкістю в Україні й на Росії".

Довідка: 29 травня в Києві убили Аркадія Бабченка. Журналісту тричі вистрелили у спину в під'їзді будинку, коли він повертався з магазину. Чоловік помер у машині "швидкої".

Аркадій Бабченко - російський військовий журналіст, письменник. Останнім часом працював на телеканалі ATR.

Поліція вже склала фоторобот ймовірного вбивці. Серед версій правоохоронці називають професійну діяльність та громадську позицію журналіста.

ООН і ОБСЄ закликали Україну провести негайне і повне розслідування убивства Бабченка.

Російське видання "Нова газета" проведе власне розслідування вбивства Бабченка.

Постійний представник Росії при ООН Василь Небензя використовував факт вбивства в Києві Бабченка під час свого виступу в РБ ООН як аргумент, який нібито свідчить про відсутність в Україні свободи слова та переслідування журналістів.

За даними ЗМІ, поліція шукала відео з камер спостереження в будинку російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка напередодні його вбивства, а також перевірила весь під'їзд, в якому жив убитий журналіст Аркадій Баченко, і навіть сміттєвий бак - шукали там вибухонебезпечні предмети.

30 травня біля посольства Росії в Києві, а також попід будинком, в якому мешкав убитий журналіст Аркадій Бабченко, збираються небайдужі для вшанування його пам'яті.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme