Раком можна заразитися

Останні дослідження довели, що декілька видів поширених вірусів можуть призводити до розвитку злоякісних пухлин

Раком можна заразитися…

Один з найвідоміших у світі дослідників раку голландський вчений Антон Бернс розповів в інтерв'ю «Комсомольській правді»:

«Заразитися можна вірусом, який викликає в організмі зміни, що ведуть до початку онкозахворювань. Наприклад, хронічні вірусні гепатити В і С (передаються через кров або статевим шляхом) ушкоджують печінку, організм намагається відновитися, і клітини починають активно ділитися. При цьому виникає запалення і великий ризик переродження частини клітин в ракові.

Є й інші віруси, пов'язані з високим ризиком раку. Наприклад, рак шийки матки у жінок, який дуже поширений у багатьох країнах, частіше зустрічається у тих, хто має багато статевих партнерів. Тому що такий вид раку виникає при зараженні папіломавірусом, що передається статевим шляхом».

Папіломавірус

«Від папіломавіруса є вакцина, яка відмінно працює. Але вакцинація може дати несподіваний негативний ефект ось якого роду. Дівчина думає: «О, я тепер надійно захищена, тому можна не обстежуватися регулярно у гінеколога, не піклуватися про додатковий захист при сексуальних контактах». Насправді ж це щеплення захищає приблизно від 80% різновидів папіломавіруса, але не від усіх, і вже ніяк не врятує від зараження гепатитами В, С і іншими небезпечними захворюваннями, що передаються статевим шляхом. Так що треба тверезо оцінювати ефект вакцинації, розумно підходити до вибору партнерів і не нехтувати відвідуванням лікаря», - стверджує учений. 

Онконебезпечні герпес-віруси

Антон Бернс продовжує: «Також відома група онконебезпечних герпес-вірусів, у тому числі вірус Епштейн-Барра (часто він проявляється як ангіна. - Ред.). Дослідження показали, що цей вірус підвищує ризик розвитку лейкемії».

Хелікобактер пілорі

За словами вченого, сама по собі ця бактерія не може призвести до раку. Але вона вражає слизову оболонку шлунку, а це провокує появу виразки. І запускається той же механізм, що і при ушкодженні печінки при гепатиті. Тому у результаті ризик раку дійсно зростає. Але учений обнадіює, що зараз виразка шлунку, викликана хелікобактером, відмінно лікується антибіотиками, повідомляє ДеПо з посиланням на kp.ru.

Раніше ДеПо розповів, що бюстгальтери виправдали: вони не викликають рак грудей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme