Рада змінила правила звільнення працівників на випробувальному терміні

Сьогодні Верховна Рада ухвалила проект Закону "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо випробування при прийнятті на роботу)"
Depo.Життя
17 травня 2016 17:33
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 229 парламентарів, передає depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект має на меті встановити додатковий захист для реалізації конституційного права на працю, зокрема, для осіб, які пройшли стажування під час прийняття на роботу з відривом від основної роботи; вагітних жінок, працівників із сімейними обов’язками, які мають дітей віком до трьох років; осіб, із якими укладається строковий трудовий договір.

"Незадовільний результат випробування дає підстави роботодавцю визнати працівника таким, що не витримав випробування і розірвати трудовий договір без попередньої згоди з виборним органом первинної профспілкової організації та без виплати вихідної допомоги. Чинне законодавство прямо не відносить звільнення за незадовільними результатами випробування ні до загальних підстав припинення трудового договору (ст. 36 КЗпП України), ні до підстав припинення трудового договору з ініціативи роботодавця (ст. 40, 41 КЗпП України)", – пояснюється в документі.

Отже, проектом пропонується віднести звільнення працівника у зв’язку з незадовільним результатом випробування до підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця, бо роботу працівника оцінює роботодавець і саме він ухвалення рішення про відповідність чи невідповідність його дорученій роботі.

Проектом закону передбачається врегулювати питання щодо:
- доповнення переліку осіб, на яких не поширюється норма щодо встановлення випробування при прийнятті на роботу;
- попередження працівника про те, що трудовий договір з ним буде розірвано у зв’язку з тим, що він не витримав випробування;
- продовження строку випробування на весь період, коли працівник був відсутній на роботі, незалежно від причин відсутності.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя