Путін виграв суд у Ходорковського

Окружний суд Гааги скасував виплати Росією компенсації $ 50 млрд на користь акціонерів "ЮКОСА"
Depo.Життя
20 квітня 2016 11:40
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

"Наша скарга на рішення арбітражу в Гаазі про виплату 50 мільярдів доларів повністю задоволена", - сказав глава Міжнародного центру правового захисту Андрій Кондаков.

Апеляційний суд встановив, що в компетенцію арбітражу не входило розгляд позовів подібного роду.

"Сьогоднішнє рішення веде до скасування вимоги про виплату Росією багатомільярдних компенсацій", - сказав Кондаков.

У Міжнародному центрі правового захисту, що представляє інтереси РФ у цій справі, пояснили, що на момент винесення судом постанови відсутнє дійсне арбітражна угода, а отже, і компетенції складу арбітражу на вирішення спору, оскільки Росія не ратифікувала Договір до Енергетичної хартії (ДЕХ - підписаний в 1994 році, вступив в силу в 1998 році), а застосовувала його на тимчасовій основі в тій мірі, в якій таке тимчасове застосування не суперечило її законодавству, а також в силу того, що передача спору з позивачами на дозвіл в міжнародний арбітраж суперечить російському праву . Крім того, за версією російських юристів, позивачі не є іноземними інвесторами і не можуть розраховувати на захист ДЕХ, "так як насправді вони є компаніями-пустушками, підконтрольними російським громадянам".

Ще один аргумент РФ щодо компетенції складу арбітражу на вирішення спору полягає в тому, що договір виключає з-під свого регулювання податкові заходи держави, "а саме дані заходи були кваліфіковані складом арбітражу в якості експропріації".

Відзначимо, що рішення окружного суду може бути оскаржене в двох вищих інстанціях - Апеляційному суді та Верховному суді Нідерландів.

Нагадаємо, Михайло Ходорковський був засуджений на Росії за економічні злочини. Російський суд, зокрема, визнав його винним в ухиленні від податків і розкраданні виручки від продажу нафти. Сам Ходорковський називає своє кримінальне переслідування політично мотивованим і стверджує, що за порушенням справ щодо нього стоїть особисто президент Росії Володимир Путін.

Екс-глава ЮКОСу був помилуваний і звільнений в 2013 році, зараз він живе в Лондоні.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя