Путін примусив мільярдера Прохорова продати бізнес

Російський мільярдер Михайло Прохоров веде перемовини щодо продажу медіахолдингу РБК та енергетичної компанії "Квадра"

Про це повідомляє Газета.Ru, пише depo.ua.

"У Прохорова зараз все на продаж", - розповів виданню крупний російський бізнесмен.

Співрозмовник з близького оточення Прохорова повідомив, що олігарх «позбудеться зайвих активів», але не буде розпродавати все. При цьому він підкреслив, що залишати країну мільярдер не планує.

Одна з причин прискореного продажу - обшуки в компаніях, які належать олігарху. Їх провели минулого тижня, у день «прямої лінії» Володимира Путіна - в штаб-квартирі групи ОНЕКСІМ, а також в офісах "Квадра", "Ренесанс Капітал", "Ренесанс Кредит" і страхової компанії "Згода".

Крім того, за останній час було реалізовано кілька негативних для Прохорова сигналів. Так, 11 квітня на телеканалі РЕН-ТВ вийшов сюжет, в якому «Квадра» і особисто Михайло Прохоров звинувачувалися в різкому зростанні цін на послуги ЖКГ при поганій якості послуг, що надаються, зокрема, в Курську, Воронежі, Смоленську та інших російських містах. Крім того, бізнесменові закидають виведення капіталів в офшори.

Статки Прохорова оцінюють у $7,7 млрд. Він займає 14-й рядок у списку найбагатших бізнесменів Росії за версією Forbes. Управлінням більшості його російських активів займається група ОНЕКСІМ, в склад якої входять або під управлінням якої перебувають "Уралкалий" (20%) і "Русал" (17%), "Інтергео", "Квадра", "Згода", «Сноб», РБК, Міжнародний фінансовий клуб, "Ренесанс Кредит", "Ренесанс Капітал" та інші. Основним акціонером медіахолдингу РБК виступає кіпрський офшор Pragla Ltd, а "Квадри" - кіпрська Rinsoco Трейдинг і управління Ragato з Британських Віргінських островів, також підконтрольні Прохорову.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

Мітки життя