"Проституція – табу": Супрун виступила за легалізацію секс-послуг

Колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун наголосила, що саме по собі явище надання секс-послуг нікуди не зникне, тому його краще легалізувати

Про це вона написала у Facebook, передає Depo.ua.

"Вчора ми всі стали свідками того, що голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва, серед іншого, точно не вміє робити дві речі — берегти таємниці та говорити чесно без примусу. Але цей кейс став гарною нагодою актуалізувати для українського суспільства питання щодо легалізації секс-роботи", – зазначила Супрун.

Вона вважає, що передусім, важливо зрозуміти, що саме по собі явище надання секс-послуг нікуди не зникне. Головне питання — в якому форматі воно існуватиме. Легалізовано, що передбачає регулювання, визначення правил для усіх сторін, гарантує безпеку та дотримання прав у певних межах, чи "в тіні" — як криміналізоване явище, небезпечне для секс-робітників і людей, які користуються цими послугами, що залишатиметься способом збагачення людей, які "тримають" цей бізнес поза законом.

"В такому форматі, який наразі існує в Україні, робота в секс-індустрії залишається вкрай небезпечним явищем. Відсутність будь-якого регулювання робить такий бізнес кримінальним та тіньовим, працівниці та працівники у цій індустрії зазнають фізичного і психологічного насильства, порушення їхніх прав, не мають доступу до належної медичної допомоги чи будь-якого правового захисту", – зауважила колишня міністр.

Люди, які працюють у нелегальній секс-індустрії, знаходяться у зоні ризику захворіти на ВІЛ, хвороби, що передаються статевим шляхом (наприклад, хламідіоз, сифіліс, гонорею, герпес), мають високий ризик незапланованої вагітності, абортів та викиднів, ризик мати алкогольну чи наркотичну залежність та серйозні проблеми з психічним здоров’ям, як посттравматичний стресовий розлад через випадки насильства.

А от виведення проституції з тіні, вважає Супрун, це запорука забезпечення порядку та безпеки у цій індустрії для тих людей, які надають такі послуги, тих, хто ними користується, та їх регулює. 

Вона навела у приклад європейський досвід.

"У Нідерландах борделі є законними з 2000 року, але лише в тому випадку, якщо вони відповідають чітко визначеним вимогам. Працівники індустрії можуть працювати у певних районах, за межами яких їхні дії вважатимуться кримінальним правопорушенням. Кожен секс-працівник знає свої права, скільки він/вона може заробити грошей та має право за бажанням будь-коли покинути цю діяльність. В Австрії в більшості регіонів вимагають, щоби сексуальні працівники були офіційно зареєстровані. Національна угода передбачає, що кожен секс-працівник повинен проходити щотижневу медичну перевірку та мати цьому відповідне підтвердження", – розповіла Супрун.

Тим часом, у країнах, де проституція залишається забороненою законом та нелегальною, існує високий рівень насильства, чорний ринок грошей, "кришування" цього бізнесу, повна відсутність прав та безпеки для всіх учасників цієї системи.

"Сумно, що "народні депутати" і "проституція" в Україні з’являється у заголовках медіа у будь-яких комбінаціях, окрім серйозного здорового діалогу про те, як вивести з тіні ще одну сферу. Намагатись ігнорувати чи зміщувати фокус з цієї проблеми працює у масштабах держави так само шкідливо, як і спроби народного обранця виправдатись замість того, щоби визнати факти. Було б добре, якби можна було накласти табу на тупість і недалекоглядність, але, на жаль, у політиці так не працює", – додала колишня очільниця МОЗ.

Нагадаємо, 30 жовтня журналісти спіймали народного депутата від "Слуги народу" Богдана Яременка на делікатній переписці під час роботи в сесійній залі парламенту.

Сам Яременко прокоментував ситуацію, заявивши, що це була провокація з його боку.

Також Яременко зізнався, як зреагувала дружина на його "переписку із повією".

Пізніше він видалив пост про "провокації" і вибачився перед дружиною та Зеленським.

Водночас голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зазначив, що, ймовірно, Яременко повинен залишити посаду очільника комітету Верховної Ради із зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва.

Читайте також: "Зате 100$ зекономив": Що тепер пишуть про нардепа Яременка, який видалив листування з повією

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme