Профільність та спецкурси: у Міносвіти підготували кардинальні зміни до програм 10–11 класів

У Міністерстві освіти і науки України пропонують зміни в навчальному плані для старших класів

Йдеться про те, щоб скоротити кількість обов'язкових предметів з 22 до 9 з метою визначення профільних предметів, передає Depo.ua  з посиланням на прес-службу відомства.

Так, старша школа повинна стати профільною. Пропонується позбутися такого явища як "універсальний профіль". Залежно від власних ресурсів і можливостей, школи самостійно будуть обирати фах. Якщо ж це велика школа, в якій навчається кілька паралелей, вона зможе мати класи з різними профілями навчання, а діти - вибирати.

Крім того, школи зможуть створювати власні "спецкурси" для поглиблення профільного навчання. Також у старшій школі з'являться так звані інтегровані предмети "Література", "Історія", "Людина і суспільство", "Математика".

 "У старшій школі дитина має обов'язково отримати цілісну картину світу. Саме тому, навіть якщо школа вибирає для поглибленого вивчення гуманітарні предмети, загальні знання з біології, географії, астрономії, екології, фізики та хімії вона отримує в рамках інтегрованого предмета "Людина і природа", який в такій школі буде читатися три години на тиждень.

Інтегровані знання з правознавства, економіки, предмету школярі старших класів будуть отримувати в рамках дисципліни  "Людина і суспільство".

"Проект типового навчального плану для 10-11 класів, який виставлено на громадське обговорення, має набути чинності в 2018-2019 навчальному році – це перший крок до змін в межах масштабнішої реформи "Нова українська школа", - зазначили в МОН.

Нагадаємо, що графік запровадження цієї реформи передбачає, що фундаментальні зміни в старшій школі почнуть діяти лише з 2027 року. Але вже зараз, в межах чинного Державного стандарту, міністерство хоче показати напрямок реформ. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme