Продати голос та рибку: Як українцям підзаробити грошей на карантині

Масові відпустки за власний рахунок, скорочення та зменшення заробітних плат – ;за час карантину гаманці багатьох українців істотно схудли, тож питання, де ще взяти грошей стало як ніколи актуальним

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Продати голос та рибку: Як українцям під…
Фото: Shutterstock

;

Depo.ua розповыідає, як будь-хто може підзаробити під час карантину (та після нього), поза основним доходом.

Так, один із найбільших українських сервісів, що з’єднує надавачів та споживачів різноманітних послуг, показує, що будь-яким вашим навичкам знайдеться оплачуване застосування.

Наприклад, якщо ви добре прибираєте і не проти попоратися у чужій оселі – на сайті вам запропонують цілий ряд завдань, від прибирання квартир, ; ресторанів ; та магазинів до усунення наслідків потопів та дезінфекції приміщень.

Вартість вашої роботи буде залежати від розміру приміщення та кожних окремих пунктів прибирання: миття вікон, санвузла, кухонної техніки, тощо. До прикладу, за прибирання квартири площею у 50 кв.м. із миттям вікон та санвузла вам заплатять до 1400 грн. Без вікон і санвузла ;– 1000 грн.

;

Добре вмієте лагодити крани, розбираєтеся в електроніці, вмієте збирати шафи, ремонтувати дивани, встановлювати нові раковини чи кріпити телевізори на стіну - можете побути так званим "чоловіком на годину". Кожна така окрема послуга коштуватиме вашим працедавцям від 250 до 450 грн.

Є і окремі замовлення для кур’єрів, тут заробіток ;залежить від наявності чи відсутності транспортного засобу та ;рейтингу кур'єра на самому сайті. У середньому, за пішу доставку вам заплатять 100 грн, за доставку автівкою – 200 грн. Тож за умови, що ви швидко реагуєте та добре орієнтуєтеся у місці, ця робота може стати для вас непоганим підробітком.

Крім того, є попит на будівельні послуги, ремонт техніки, послуги кухаря, швачки. Є чимало пропозицій із перекладацької роботи, за умови, що ви достатньо добре володієте однією з іноземних мов, тощо.

Є пропозиції, пов’язані із текстовими послугами. Наприклад, розшифровка (переведення аудіозапису у текст) у середньому обійдеться у 300 грн, в залежності від довжини запису та кількості знаків на виході. Для цього вам знадобляться лише хороше знання мови та грамотна писемність і комп'ютер.

Такі ж гроші (у середньому) можна задробити, створюючи презентації ;чи наповнюючи сайти ;контентом.

Вартість написання текстів залежить від кількості знаків. У середньому – 90 грн за 2 тисячі, без додаткових умов (термінове виконання, редактура під SEO, тощо).

Подібну роботу можна знайти на українських фріланс-біржах ;24freelance.net і Free-lance.ua.

Якщо ви добре знаєте англійську, варто придивитися також до наступних сайтів:

- UpWork.com;

- Flexjobs.com;

- Weworkremotely.com;

- Jobspresso.co;

-Remotive.io.

Тут роботу часто оплачують, як погодинну (близько $50 за годину і більше, за умови вашого ; хорошого рейтингу).

А за умови, що ви достатньо добре вмієте редагувати фотографії (володієте Photoshop) чи вмієте монтувати відеозаписи, для вас скоріш за все знайдеться додаткова робота. Так, за обробку 10 фото вам можуть заплатити близько 150 грн, в залежності від складності необхідних маніпуляцій.

На відеомонтажі невеликого кліпу можна заробити близько 600 грн, за монтаж лекції чи конференції можуть запропонувати удвічі більше. ;

Добре розбираєтеся у певному шкільному предметі, або ж є вчителем – можете підзаробити на репетиторстві, яке нині часто приймає онлайн-форму. Тут вартість ваших послуг залежатиме тільки від вас, та в середньому репетиторська робота за шкільною програмою коштує від 200 грн на годину і вище.

Няні, після 11 травня, коли чимало людей муситимуть вийти на роботу (а дитячі садочки, нагадаємо, не відкриються до 1 вересня), також користуватимуться великим попитом. Створити приватний дитсадок у в себе в хаті ми вам не радимо, бо цього зараз не зробиш у законний спосіб, а от влаштуватися нянею на кілька годин на день і приглядати за малюком - законна і добра справа. Звісно, якщо ви любите малюків. Щодо грошей - тут вже як домовитеся.

На випадок, якщо ваше хобі пов’язане із косметологією, манікюром, масажем або перукарським мистецтвом, нині можна знайти пропозиції на виїзд ;– до клієнта додому. Скільки можна на цьому заробити, порахувати важко - тут вже як домовитеся.

Втім, прив’язувати себе до тих чи інших сайтів геть не обов’язково – заробляти гроші можна і самостійно, будуючи комунікацію зі своїми потенційними клієнтами. Так, наприклад, якщо ви добре печете тістечка, робите пельмені чи варите неймовірно смачний борщ ;– чому б не спробувати на цьому підзаробити? Для цього можна завести окрему сторінку у соціальній мережі (або ж продавати прямо із постійної) та орієнтуватися на знайомих, знайомих знайомих та "сарафанне радіо" у вашому районі.

Те ж саме стосується будь-якого рукоділля, яке можна монетизувати: якщо є хист і час, покупці знайдуться.

Отримати гроші можна і з оренди транспортного засобу: від електросамокату та велосипеду до автівки – в умовах, коли людям недоступний громадський транспорт, чимало з них радо орендуватимуть будь-які засоби пересування. ;

Знайти споживачів послуг можна і тим, хто професійно цікавиться фітнесом та має диплом тренера: у карантинних умовах такі послуги іноді надаються на виїзді, іноді – у форматі онлайн-конференції із клієнтом. Середня вартість на ринку за годину – 400 грн.

Є і більш екстравагантні ;способи підробітку. Так, наприклад, ви можете спробувати продати власний голос, якщо він у вас дійсно приємний – для закадрового озвучення. Ви будете читати історії, новини та інший текст за гроші. Люди часто використовують такі сайти як VoiceBunny або Voice123.

Для такої роботи вам знадобиться тільки хороше обладнання для звукозапису.

Окрім цього, ви можете подумати про вирощування квітів та флористику. Якщо у вас добре виходить робота з рослинами і ви любите витрачати час на догляд за квітами, варто задуматися над тим, аби ці вміння монетизувати.

Те ж саме стосується і розведення рибок – це легко можна робити у багатоквартирних будинках, адже акваріуми не займають багато місця, а рибки – не шумлять та не продукують запахів. ;

Щоправда, для цього вам варто буде ознайомитися із купою літератури та домовитися про продаж із потенційними клієнтами або зоокрамницями. ;

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme