Проблеми з медичним киснем в Україні: Що відомо наразі

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив про тимчасову зупинку двох основних виробників медичного кисню. На тлі стрімкого погіршення епідеміологічної ситуації новина видається більш ніж тривожною

Журналіст відділу "Життя"
Проблеми з медичним киснем в Україні: Що…
Фото: Херсонська ОДА

За словами Кузіна, підприємства не працюють у зв'язку з регламентними роботами. 

"Зараз в екстреному режимі проводиться робота щодо пошуку альтернативних джерел киснепостачання, і ті перебої, як інколи виникають на рівні областей, вирішуються також в ручному режимі", – зазначив медик.

Додав, що поки суттєвого дефіциту кисню немає, і МОЗ сподівається на успішні перемовини з потенційними постачальниками. При цьому визнав, що потреба  медичних закладів у кисні суттєво зростає, адже  інфіковані штамом коронавірусу "Дельта" потребують його значно більше, ніж пацієнти з попередніми варіантами.

Які виробники зупинилися і де кисню критично бракує

Славутський міський голова Василь Сидор два дні тому оприлюднив відкрите звернення про критичну ситуацію з киснем у Славутській міській лікарні та багатьох медичних закладах Хмельниччини. 

"Станом на сьогодні, у зв’язку із поломкою на Львівському кисневому заводі – рідкий кисень відсутній, в ТОВ "Проскурівтехгаз ЛХЗ" – газоподібний кисень відсутній, ДП "НАЕК "Енергоатом" "ХАЕС" має можливість заповнити за добу лише 80 балонів, а крім нас надає послуги ще КНП "Шепетівська багатопрофільна лікарня" та КМЗ "СМСЧ м. Нетішин", – йдеться у зверненні.

Міський голова зазначив, що станом на ранок 20 жовтня Славутська міська лікарня надає допомогу 52 хворим з коронавірусом, більшість з яких кисневозалежні, а сім перебувають на апаратах ШВЛ. Для такої кількості хворих потрібно 100 балонів кисню на день, а залишилося 13 та жодного заправленого рідким киснем кріоциліндра. 

Тож міський голова закликав не завозити у лікарню нових кисневозалежних хворих,  а також звернувся до всіх, у кого в наявності є медичний кисень, балони чи концентратори, поділитися ним з лікарнею. 

Також 20 жовтня проблеми з киснем виникли у Вознесенській багатопрофільній лікарні на Миколаївщині. Компанія "Кріогенсервіс" попередила лікарню, що протягом кількох днів не постачатиме кисень через його брак у основних виробників, передає Суспільне

При цьому головний лікар закладу Володимир Красьоха зазнавив, що ситуація з киснем повторюється періодично, коли виробникам необхідно узгоджувати ціни та обсяги. Щоправда, увечері тієї ж доби кисень до закладу доставили. 

Тривожний пост у Facebook опублікувала нардепка від "Голосу" Інна Совсун. 

"Завод, що виготовляє 70% кисню для хворих на Covid-19 в Україні — Лінде Газ — пішов на ремонт. Про ремонт — в Уряді знали наперед. Про хвилю ковіду — так само знали наперед. Про потребу забезпечити безперебійний кисень в лікарнях — всі так само знали", – зазначила політикиня. 

Зауважила, що наразі головні лікарі у паніці. 

"У когось — кисню до завтра, у когось — до післязавтра. А що далі? Ті лікарні, в яких кисневі станції не поставили, — поняття зеленого не мають, де брати кисень. МОЗ панічно вишуковує десь якийсь технічний кисень — але системного рішення немає", – наголосила вона. 

Пост Совсун

Що каже голова МОЗ

 Віктор Ляшко спробував заспокоїти громадськість. 

"Наразі два заводи, які займаються виробництвом медичного кисню, зупинились на планові регламенті роботи на 10-15 днів. Ще в одного виробника на західній Україні виникли технічні несправності, і відразу поширились чутки, що нібито кисню не вистачає, система не готова", – зазначив він під час години запитань до уряду. 

Втім, за словами міністра, до планових регламентних робіт МОЗ готувалося і спільно з виробниками знайшло їм зміну. Мовляв, після закінчення регламентних робіт ця заміна стане додатковим джерелом кисню. 

Крім того, технічні проблеми на одному із заводів західної України вдалося розв'язати, імпортувавши медичний кисень з Польщі. 

"Завдяки злагодженій роботі МОЗ і Мінінфраструктури створено можливості для постачання кисню з Польщі у розмірі орієнтовно 240 тонн на тиждень", – акцентував Ляшко. 

Також він додав, що вчора, 21 жовтня провів селекторну нараду з регіонами, на якій обговорив з місцевими керівниками питання безперебійного постачання кисню. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme