Приборканий час, реальні знайомства і містичні гроші: Чи вдасться Nimses здійснити революцію

Український додаток Nimses набирає оберти – станом на початок місяця його скачали понад 1 млн користувачів

Приборканий час, реальні знайомства і мі…

Аби переманити юзерів з мереж-конкурентів, автори звертаються до вічного: мовляв, годі витрачати час на лайки, які нічого не варті. Краще вже отримувати за контент гроші – хоча б і віртуальні

Давня тема "Час – це гроші", яку нам втовкмачують з пелюшок, завдяки українським стартаперам набула нового звучання. Якщо у дорослому житті теза трансформувалася у "Гроші – це час, зусилля, недоспані ночі та неабиякий креатив", розробники Nimses повернули її до першого, оптимістичного варіанту.

Ви реєструєтеся у мережі і за кожну проведену там хвилину отримуєте віртуальну валюту – німи. За кожний пост система вимагає 100 німів та і традиційний лайк спробували монетизувати. Так, за ефектне фото ви дякуєте віртуальними грошима з не менш віртуального гаманця. Ціну подяки встановлює автор публікації - вона варіюється від 10 до 50 німів.

Розробники обіцяють, що з наступного року за німи можна буде придбати цілком конкретні товари з магазину соцмережі. А деякі бренди пропонують витрачати гроші вже зараз. На момент запуску соцмережі декларований курс цифрової валюти становив 1000 німів до 1 долара.

"Nimses виводить на екран алгоритмічно розраховану і оцифровану версію душі. Свого роду цифрову ауру, зрозумілу кожній людині. Її не потрібно пояснювати, тому що це час, - єдине, що може чесно поріднити всіх нас. (…) Nimses - це не чергова соціальна мережа, це екосистема, яка спирається на константу, яка не піддається мінливим вітрам і парадигм. Більшість повідомлень Nimses - про те, що хтось подарував комусь скільки-то хвилинок непоправно прожитого часу життя. Ні більше, ні менше", - йдеться на офіційному сайті проекту.

Містичний проект набув популярності: вперше українцям презентували не замаскований клон західних соцмереж, а справді новий продукт з унікальним концептом.

Якщо прибрати основу проекту – грошову складову – отримуємо додаток, чимось схожий на Tinder і Instagram. Користувачам пропонується розміщувати фото, видимі для користувачів, які знаходяться в радіусі двох кілометрів. Щоправда, на відміну від Tinder, у Nimses відстань неможливо коригувати. Більше того, в додатку ти бачиш точні координати конкретної людини. Усі фото сусідів по часу і простору розміщуються у "тротуарі" – аналозі традиційної френд-стрічки.

Від нового додатку в захваті чимало користувачів, а маркетологи та піарники вже вибудовують стратегії у мережі.

Так, наразі працює інтернет-магазин Nimses Market. Щоправда, ціни на товари жодним чином не співвідносяться з вказаним курсом. Наприклад, піала для чаю продається за 10 тис. німів, також чесно вказана ціна - 25 грн.

Також можна придбати футболку за 20 тис. німів (180 грн), замовити еспресо за 1380 німів або фалафель за 10 тис. За 150 тис. пропонуються курси з веб-аналітики (декларована ціна $270).

Обміняти німи на речі пропонує і магазин українських брендів "Всі. Свої".

Зокрема, футболка коштує 30 тис., кепка - 20 тис., сумка-бананка - 50 тис.

"Німові" точки з'явилися не лише в столиці, але й у Ковелі і Ужгороді. До лихоманки долучаються і на Росії: наразі цифровою валютою можна розраховуватися за напої та їжу в барі "Огонек" у Єкатеринбурзі.

З'явилися у додатка і свої ангели - відомі люди, які рекламують додаток. Серед них Іван Дорн, Alyosha, Onuka, Данієла Заюшкіна з Vivienne Mort.

НОВОВВЕДЕННЯ МОЛОДОГО ПРОЕКТУ

Зі старту проекту засновники вже встигли "затягнути лямки": з кінця червня система вимагає підтвердити, що користувач - не бот і має лише один акаунт у Nimses. Верифікуватися можна, якщо принаймні шість користувачів, які вже пройшли процедуру, підтвердять справжність аккаунта.

Тоді статус User переходить у Human, і користувач здобуває право вільно розпоряджатися заробленими грошима. Підтверджувати треба обережно, адже якщо ви авторизуєте бота, система накладе штраф і позбавить можливості верифікувати надалі.

Наразі система анонсувала запуск сервісу Nimses Music, де за 27 тис. німів можна отримати доступ до бази світових хітів.

НІМИ - КОНКУРЕНТ БІТКОЙНА?

Сам нім представляє собою унікальний 50-значний код, через що нову валюту порівнюють з культовим біткойном. Мовляв, нічого не заважає українському дітищу повторити славний шлях свого попередника. Адже якщо у 2010 році за 10 тис. біткойнів купили одну піцу, то зараз його курс становить $2.7 тис. за один, і за прогнозами експертів наступного року може вирости вдвічі.

Втім, система біткойна побудована принципово інакше. Кожну нову "монету" стає видобути важче, ніж попередні, і для майнингу (видобутку - ред.) необхідні чималі потужності. Система ж побудована так, що на позначці 21 млн створення нових грошей закінчиться.

З німами ситуація протилежна - якщо інтерес до додатку не втратиться, їхня кількість стрімко зростатиме і значить, ціна падатиме. Себто на певних етапах можлива нулліфікація (коли вводиться нова грошова одиниця замість старої, вже обезціненої). Щоправда, підтекст тут буде сумний, адже вийде, що девальвуються хвилини життя користувачів. А значить, дозволити проекту розвиватися за законами валютного ринку, у розробників вийде навряд.

Є й ще одна принципова відмінність: якщо майнінг біткойна - система автономна, то на обіг німів напряму впливають. Так, команда ресурсу може видаляти контент, блокувати користувачів і проводити справжні революції. Тож скоріше за все, німи залишаться лише грою.

ЧИ СПРАЦЮЄ ІДЕЯ

Розробники Nimses вийшли на ринок у зручний час, коли українцям закрили доступ до більшості російських соцмереж, а у світі залунали зойки про те, що ми втрачаємо нове покоління. І втрачаємо на просторах Інтернету. Адже за вісім років користувачів всесвітньої мережі стало вдвічі більше, а людина без смартфона наразі рідкісний вид.

Новий додаток схрещує мережу з реальним життям і пропонує обростати реальними знайомими в один клік. Людина, яка публікує світлину в маршрутці, стоячи в заторі, може обмінятися живими емоціями, наприклад, з сусідом по транспортному засобу.

Та й реклама стає простішою: з додатку людина без інтернет-серфингу дізнається, де в радіусі двох кілометрів випити кави, перекусити, сходити на виставку.

Щоправда, в особистій безпеці можна пробити величезну дірку. Навряд чи у мережі зареєструються успішні підприємці, політики або військові, але думка, що за тобою можуть стежити, доволі дискомфортна.

Наразі можна прогнозувати приплив бізнесу у мережу - новий і таємничим інструмент видається доволі перспективним. Цілком можливо, що схема "кава за німи і нові клієнти як бонус" довго не втрачатиме актуальність. Автори ж найоригінальніших і найщедріших пропозицій певний час зриватимуть касу. Зіграти може і культурний контент, адже саме зараз копірайт набуває значення в Україні. Користувачі залюбки зависатимуть у мережі заради можливості послухати музику, подивитися фільми або ж прочитати нову книжку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme