Порошенко майже наздогнав Тимошенко, - соцопитування

Методом особистого інтерв'ю опитано 1800 респондентів в усіх областях України та з'ясовано, що президент України Петро Порошенко та Юлія Тимошенко лідирують у соцопитуванні щодо перемоги у виборах 31 березня

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Основні висновки дослідження, проведеного Сроціологічним центром імені Михайла Драгоманова шляхом репрезентативного опитування дорослого населення України 10 січня – 17 січня 2019 р такі:

Як показують результати опитування, серед потенційних кандидатів на посаду Президента України лідирують Юлія Тимошенко (17,4% опитаних, що планують брати участь у виборах) та Петро Порошенко (17,1% опитаних, що планують брати участь у виборах). Саме ці два кандидата відповідно до результатів опитування виходять у другий тур. При цьому динаміка електоральних настроїв порівняно із попередніми опитуваннями свідчить про зростання підтримки П.Порошенка і призупинення зростання у Ю.Тимошенко. Розрив між ними не перевищує статистичної похибки.

Далі вибір респондентів розподілився таким чином: Олег Ляшко (10,1%), Володимир Зеленський (9,4%), Юрій Бойко (5,4%), Анатолій Гриценко (5,3%), Андрій Садовий (5,1%). Також високі рейтинги мають Олександр Шевченко (3,8%), Святослав Вакарчук (2,7%), Олександр Вілкул (2,6%).

Динаміка виборчих настроїв (враховуючи попередні опитування) показує, що найбільш імовірними учасниками другого туру залишаються два кандидати: Юлія Тимошенко та Петро Порошенко.

Очікувано велика кількість кандидатів на посаду президента з приблизно однаковим рівнем електоральної підтримки у першому турі призведе до ефекту "розмазування" рейтингу. Такі показники роблять важко прогнозованими результати другого туру. Більшість виборців, кандидати яких не потраплять у другий тур, найімовірніше або не прийдуть на голосування у другому турі, або обиратимуть за принципом "меншого зла".

Переважна більшість респондентів незалежно від своїх електоральних симпатій вважають, що найімовірнішими переможцями виборів Президента України є Юлія Тимошенко (21,3% опитаних, що визначилися із виборами) та Петро Порошенко (21,1% опитаних, що визначилися із вибором).

Відсоток виборців, які не визначилися зі своїм вибором, й далі скорочується (10,3% серед тих, хто планує брати участь у виборах). Мобілізація прихильників учасників президентської кампанії посилюється, оскільки вже стартувала офіційна виборча кампанія.

З-поміж найбільш актуальних проблем, які хвилюють українців, на першому місці - військові дії на Сході України (68,2%), на другому – корупція в органах влади (37,5%), на третьому – зростання цін (35,2%). Найменше українців хвилює питання збереження статусу російської мови (2,5%).

Створення автокефальної помісної православної Церкви в Україні підтримує 55,9%, не підтримує 17,3%, не визначилися 8,3%, не цікавляться цією тематикою 18,5%.

Запровадження воєнного стану у 10 областях України вважають доцільним 35,9% опитаних, не вважають доцільним – 34,3%, не визначилися 17,7%, не цікавляться цим питанням – 12,1%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна