Польща потребує більше українських заробітчан

Робоча сила з України вкрай потрібна для гарантування та збереження економічного зростання в Польщі

Про це заявив голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінський у розмові з журналістами польського видання Dziennik Gazeta Prawna, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Глапінський наголосив, що для нього одним з найважливіших питань є те, чи спроможна Польща створити достатньо умов для залучення робочої сили із сусідніх України та Білорусі. Дефіцит кваліфікованих кадрів Польща відчула особливо гостро протягом останніх років. За цей період у країні спостерігалося стале економічне зростання та скорочення рівня безробіття. У грудні торік показник безробіття у Польщі становив 6,6%, а зростання ВВП, за оцінками аналітиків, сягнуло 4,5%.

За словами Глапінського, проблемними для польського ринку праці виявилися такі негативні тенденції, як дедалі помітніше старіння населення й трудова міграція серед молодих поляків у заможніші країни Західної Європи. В країні із 38-мільйонним населенням працюють лише 16 мільйонів.

Тож за таких умов хвиля дешевих робочих рук з України та Білорусі компенсувала значний кадровий голод на ринку праці Польщі. Утім, візова лібералізація для України з боку ЄС може призвести до того, що дедалі менше українських трудових мігрантів обиратимуть саме Польщу країною, в якій вони воліли б працювати.

Наразі на польському ринку праці зайнято від 1 до 1,5 мільйона українських громадян, з яких чимало працюють нелегально без відповідних дозволів. За оцінками польської Спілки підприємців та працедавців, які робилися два роки тому, Польща потребує щонайменше 5 мільйонів додаткових працівників для гарантування стабільного економічного зростання.

Нагадаємо, у рамках Місцевого прикордонного руху (МПР) до Польщі торік в'їжджали 4,23 млн українців, а за безвізом - 1,27 млн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme