Польща молитиметься за вбитих Голодомором українців

У Варшаві 25 листопада, у 85-ті роковини Голодомору, відбудеться богослужіння на пам'ять про загиблих  українців

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на посольство України в Польщі.

Богослужіння відбудеться у неділю 25 листопада о 18:30 за місцевим часом в одному з костелів у центрі Варшави. Очолить його варшавський митрополит Римо-католицької церкви кардинал Казімеж Нич.

Зазначається, що посол України в Польщі Андрій Дещиця подякував голові Єпископської конференції Польщі архієпископу Станіславу Гондецькому за позитивну відповідь на прохання спільно помолитися за жертв Голодомору в Україні.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з австрійським кардиналом Крістофом Шенборном і обговорив з ним страшний Голодомор в Україні. Кардинал показував фото, що документально доводять злочин Голодомору.

Довідка: Під час Голодомору Україна втратила 3,9 млн населення. Голодомор тривав три роки - з 1932 по 1934 рік. Максимальні показники надсмертності були у 1933 році, на який припало близько 90% усіх додаткових смертей. Переважна кількість померлих внаслідок Голодомору в Україні - 93% - були сільськими жителями, тобто кожен шостий селянин помер від голоду. Із 3,9 млн осіб, які померли через голод, 3,6 млн - це селяни, 300 тисяч - містяни. Також із загальної кількості померлих один мільйон становлять діти менше 10 років, на селі через Голодомор передчасно померла кожна шоста дитина. За три роки Голодомору померли 13% українців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Польща