Полонені моряки відмовилися від "щирої розмови" з російськими психіатрами

Під час психіатричної експертизи в московському Інституті імені Сербського лікарі намагалися вивести полонених українських моряків на розмову "по щирості"
 

Про це повідомила адвокатка Марія Куракіна у Facebook після зустрічі в Лефортово зі своїм підзахисним військовополоненим українським моряком Андрієм Артеменком, передає Depo.ua.

"Як ми і очікували, лікарі намагалися різними питаннями вивести на розмову «по щирості». Як сказав мені Андрій, мої слова щодо можливих запитань у справі були в точку, і наша підготовка до цього варіанту розвитку подій йому допомогла. На питання у справі відповідати відмовився. Повідомив лікарям відомості за станом свого здоров'я - про отримані ним поранення, лікарські рекомендації", - розповіла Куракіна.

Вона уточнила, що на психолого-психіатричну експертизу в Інститут ім. Сербського "четвірку" українських моряків (Сорока Василь, Артеменко Андрій, Ейдер Андрій, Мельничук Олег) вивозили 28 березня.

 

Також вона повідомила, що із її підзахисним зустрілися комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович і уповноважена з прав людини на Росії Тетяна Москалькова.

"Дуня Міятович активно цікавилася умовами утримання в камері. Зберігання продуктів і речей, площа камер у корпусах знаменитого російського ізолятора «Лефортово» – все це не залишилося без уваги Комісара РЄ. Відбулася докладна розмова з питань умов утримання. Андрія також минулого тижня відвідував консул", - написала адвокат.

За її словами, Андрій з радістю сприйняв новину про його нагородження Орденом Мужності.

"Новині про його нагородження Орденом Мужності III ступеня зрадів. Це чергова нагорода 25-річного моряка, раніше Андрій Артеменко був нагороджений медаллю за досягнення в службі III ступеня", - розповіла Куракіна.

Вона повідомила, що її підзахисний отримує не всю адресовану йому кореспонденцію.

"28 березня, одразу після його заяви, отримав листи від рідних і друзів - поштові та електронні, які йому надсилали ще в «Матросскую тишину» і тепер у «Лефортово». Також отримав листа від Ірини Геращенко, листи з різних куточків України (Ужгород), з Посольства Литви і навіть від ліги українських велосипедистів. Співробітники ізолятора видали роздруківку вхідної кореспонденції, і ми з'ясували, що далеко не всі листи Андрій отримав. Будемо розбиратися з цим далі", - повідомила адвокатка.

Вона додала, що скоро Андрій побачить свою наречену і хлопців із його "четвірки" на засіданні Лефортівського районного суду, яке відбудеться наступного тижня.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники біля берегів Криму обстріляли і захопили три кораблі Військово-морських сил України: катери «Бердянськ», «Нікополь» і буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя, а також їхні екіпажі. У полон потрапили 24 українці, троє з них були поранені.

10 квітня на Росії провели психіатричні експертизи 20 українським морякам.

Лефортовський суд Москви переніс розгляд клопотання слідчих ФСБ Росії щодо продовження арешту 24 українським військовополоненим морякам на 17 квітня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна