Полковнику за кришування «тітушек» і розгін майданівців загрожує 5 років

Одному з колишніх представників керівного складу Харківського міського управління ГУ МВС України оголошено про підозру у вчиненні кримінального злочину

Полковнику за кришування «тітушек» і роз…

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури України, передає ДеПо.

Встановлено, що за вказівкою полковника міліції, який повинен був забезпечувати охорону громадського порядку біля Академії внутрішніх військ МВС України 19 лютого цього року, почався розгін мітингувальників. Правоохоронці фактично застосували силу до мирних, неозброєних демонстрантах, внаслідок чого кілька громадян отримали тілесні ушкодження.

Більше того, через недбалість колишнього міліціонера до охоронюваного периметру, створеного міліціонерами, безперешкодно зайшли близько 100 так званих «тітушок», які побили мітингувальників, нанесли тілесні ушкодження представникам ЗМІ і розбили камери операторам кількох телеканалів.

Під безпосереднім керівництвом полковника міліції з місця проведення мітингу правоохоронцями безпідставно були затримані і доставлені в райвідділ 12 мітингувальників, на яких незаконно складено адміністративні протоколи за ст. 185 КУпАП (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції при виконанні ним службових обов'язків).

При цьому жоден з «тітушок» міліціонерами не був затриманий. Лише за втручання прокуратури всі постанови суду про 15-добовому арешт цих громадян були скасовані.

Зараз екс-міліціонеру обрано запобіжний захід - особисте зобов'язання. Його підозрюють у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки. Санкція даної статті передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, що в Генпрокуратурі України та МВС України знаходиться низка кримінальних проваджень за розстріли на Майдані та перешкоджання волевиявленню народу. На сьогоднішній день в розшук оголошені 22 людини з оточення Януковича.

Раніше ДеПо повідомляв, що 30 листопада в ході віче на Майдані Незалежності активісти ухвалили рішення передати резолюцію до Адміністрації президента з вимогою звільнити генпрокурора Віталія Ярему. Пізніше в ГПУ повідомили, що Ярема зустрівся та поспілкувався з протестуючими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme