Політ людей на Марс скасували

Компанія Mars One Ventures, комерційний підрозділ приватного проекту Mars One зі створення постійної колонії на Марсі, оголошена банкрутом

Про це повідомляє видання Engadget, передає Depo.ua.

Згідно з рішенням цивільного суду міста Базеля (Швейцарія), Mars One Ventures була визнана фінансово неспроможною 15 січня 2019 року. За словами Баса Лансдорпа (Bas Lansdorp), одного з керівників проекту, хоча некомерційне підрозділ Mars One Foundation офіційно продовжує працювати, відсутність інвестицій робить виконання поставлених завдань неможливим. Лансдорп відмовився давати докладні коментарі Engadget, проте заявив, що займається пошуком вирішення проблеми.

Mars One складається з двох підрозділів - комерційного Mars One Ventures в Швейцарії, який володіє правами на телевізійне мовлення, і некомерційного Mars One Foundation, що базується в Нідерландах і керуючого всім проектом. Очікувалося, що проект буде отримувати фінансування за рахунок показу реаліті-шоу про колоністів на Марсі. Під час проекту було здійснено відбір кандидатів у колоністи з сотень тисяч добровольців по всьому світу і знятий документальний фільм про них.

Від інших подібних проектів Mars One відрізняє те, що, згідно з планом, колоністи не повинні були повертатися на Землю і залишалися жити на Марсі. Всі роботи по розробці пілотованих космічних кораблів, систем життєзабезпечення, житлових модулів і доставки вантажів передавалися субпідрядникам. Очікувалося, що перша висадка людей на червону планету відбудеться в 2027 році. Однак Mars One піддався критиці з боку вчених і фахівців, які ставили під сумнів технічну здійсненність проекту.

Нагадаємо, науковці планують збудувати космічну станцію всередині астероїда.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна