Північний магнітний полюс Землі стрімко зсувається в бік Сибіру, – вчені

Північний магнітний полюс Землі в останні десятиліття рухається так швидко, що минулі оцінки вже недостатньо точні для надійної навігації

Про це заявляють вчені, передає Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

Географічний північний полюс Землі фіксований, але магнітний північний полюс планети – північ, на яку вказують компаси – рухається зі швидкістю близько 55 км на рік і зараз переміщується з півночі Канади у бік Сибіру.

Чергове повідомлення про зміщення магнітного полюса мали оприлюднити наприкінці цього року, але швидка зміна змусила вчених зробити це 4 лютого для того, щоб зберегти коректну роботу навігаційних служб.

За 189 років з моменту його першого вимірювання в канадській Арктиці північний магнітний полюс перемістився приблизно на 2300 км у напрямку Сибіру, а його швидкість зросла з приблизно 15 км на рік до 55 км на рік з 2000 року.

Причиною цього, за словами геофізика Університету Меріленда Даніеля Латропа, є турбулентність у рідкому зовнішньому ядрі Землі.

"Це зміни, схожі на погоду. Ми просто можемо назвати це магнітною погодою", – сказав Латроп.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США зазвичай оновлює дані щодо розташування північного магнітного полюса кожні п'ять років у грудні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme