Пінчук, Ахметов та Фірташ не будуть відмовлятися від російського "мила"

Відомим олігархам, які володіють українськими телеканалами, простіше сплачувати величезні штрафи, аніж вкладати гроші в розвиток української кіноіндустрії

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Ділову столицю".

З 4 червня вітчизняні канали почнуть штрафувати за показ фільмів, що прославляють міць силових структур країни-агресора - Росії.

Нагадаємо: 2 квітня Петро Порошенко підписав відповідний закон (№1317) авторства депутатів Миколи Княжицького та Вадима Денисенка, який забороняє демонструвати такі фільми, а також будь-яке інше російське кіно, зняте після 2014. Сума штрафів може скласти від 10 до 50 мінімальних зарплат (12 , 18 - 60,9 тис. грн.). Крім того, закон передбачає анулювання державних свідоцтв на право розповсюдження і демонстрування подібних фільмів.

З 9 квітня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення вже почала моніторити ефір, і за пару тижнів їй вдалося зібрати ціле досьє на порушників. Зокрема, складено адмінпротоколи на канали Віктора Пінчука (ICTV, "Новий"), Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна (НТН) і Ріната Ахметова ("Україна").

Правда, поки їм ставлять в провину всього лише порушення умов прокату: показ фільмів, що містять сцени насильства, в денний час, коли їх можуть побачити діти. За це передбачено символічний штраф до 700 грн. ICTV, зокрема, демонстрував російські серіали "Бригада", "Опера. Хроніки вбивчого відділу", "Прокурорська перевірка", "Новий" - фільми "Мажор" і "Саша. Таня", НТН - "Даішники", "Вулиці розбитих ліхтарів -11","Україна"- "Дорожній патруль-9","Слід","Сила Віри". Самі канали заявляють, що, відповідно до умов прокатних договорів, вони зобов'язані повторювати вечірню трансляцію фільмів протягом наступних 24 години.

За найскромнішими підрахунками, наші телевізійники витратили на закупівлю відзнятого країною-агресором "мила" близько $300 млн, які можна було вкласти у вітчизняне кіновиробництво.

У приватних бесідах керівництво телеканалів жаліється, що через стрімкий спад продажу реклами на ТБ, вони не можуть собі дозволити закупати іноземні серіали та й побоюються, що українці просто не захочуть дивитися турецьке чи якесь інше "мило".

Телеканали, успішно профінансовані Росію, міркують про те, що врятувати ситуацію може хіба що державна підтримка вітчизняного кіновиробництва, і нарікають на те, що фінансування Держкіно цього року скоротили втричі (до 30 млн грн.). Вони не приховують, що, незважаючи на загрожують їм штрафи, не планують повністю відмовлятися від російських серіалів. Тим більше що сума стягнень для телемагнатів копійчана. Їм простіше заплатити 60 тис грн штрафу за демонстрацію кожної серії російського "мила", ніж витрачатися на пошук і розкрутку альтернативи.

Не виключено, що частина каналів під загрозою позбавлення ліцензії на мовлення переключиться на показ нейтральних російських серіалів, які були вироблені до 2014 р і на які не будуть діяти обмеження. Благо вибрати є з чого - в Росії до минулого року було знято понад 1 тис. серіалів, права на показ яких дешевшають з кожним роком.

Джерело: "Ділова столиця"

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme