Під час сутичок під Радою постраждали щонайменше троє журналістів (ФОТО, ВІДЕО)

Щонайменше троє українських журналістів постраждали під час "слідчих дій" під Верховною Радою України

Про це "Радіо Свобода" повідомили в Інституті масової інформації, передає Depo.ua.

Серед постраждалих – Сергій Нужненко ("Радіо Свобода"), Богдан Кутєпов (Hromadske) та Владислав Красінський (Insider).

Так, Нужненко розповів, що в момент нападу знімав на відео ранкові події під будівлею Верховної Ради в центрі Києва. При ньому було посвідчення журналіста, яке він тримав перед собою. Камера була спрямована в сторону наметів активістів. Аж раптом працівник поліції підійшов до кореспондента зі спини та розпилив уміст балончика йому в обличчя.

Представник ЗМІ викликав поліцію та швидку, пізніше поїхав до лікарні. На прибуття слідчо-оперативної групи журналіст чекав понад півтори години.

Кутєпов після інциденту написав у Facebook, що чоловік у чорному однострої із закритим обличчям вдарив його ногою та назвав "виродком".

Красінський опублікував відео, на якому видно, як його виштовхують із території наметового містечка поліцейським щитом.

"Отримав стусанів від тактиків, була погроза застосування сльозогінного газу – поліцейський розмахував ним перед обличчям, одночасно виштовхуючи щитом за периметр наметового містечка. Це щодо цілеспрямованого перешкоджання журналістській діяльності – бо обидві руки в мене були зайняті камерою та телефоном, на який я записував відео, а на шиї висіла прес-карта, тобто переплутати мене з мітингувальником у цій ситуації було неможливо", – розповів Красінський. Водночас, за словами журналіста, заяву в поліцію він не писав.

У поліції, тим часом, ситуацію поки що не коментували.

Нагадаємо, сьогодні, 3 березня, біля наметового містечка під Верховною Радою відбулися сутички між поліцією, представники якої хотіли провести слідчі дії, та учасниками протестів.

У поліції заявили, що на території табору запланували слідчі дії за рішенням суду в межах 2 кримінальних проваджень – одне з них відкрито за фактом спроби захоплення Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневого палацу), інше – по подіях 27 лютого біля Ради.

Керівництво Нацполіції Києва звернулося до столичної влади з проханням про надання "техніки для прибирання снігу та сміття" у Маріїнському парку та на вул. Грушевськогопісля того, як там відбулися слідчі дії.

За даними офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, під час сутичок біля Верховної Ради затримали 112 людей, а шестеро жителів наметового містечка та четверо співробітників правоохоронних органів – госпіталізовані. Поліція, однак, повідомляє про сімох постраждалих силовиків, а представники руху "Визволення" розповідають, що доправили до столичних лікарень 11 активістів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme