Під час карантину українці стали більше скаржитися на порушення прав (ІНФОГРАФІКА)

У першому кварталі 2021 року в Україні майже вдвічі зросла кількість звернень громадян щодо порушень їхніх прав у порівнянні з аналогічним періодом минулого року

Редактор стрічки новин
Під час карантину українці стали більше…
Фото: Рixabay

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Наслідками пандемії COVID-19 та карантинних обмежень, запроваджених задля запобігання її поширенню, загострили проблеми додержання прав людини і громадянина в Україні. Так, до мене у I кварталі 2021 року до уповноваженого ВРУ з прав людини надійшло 14 708 повідомлень про порушення прав громадян. За аналогічний період 2020 року таких звернень було вдвічі менше – 8 719", - написала вона.

Денісова також зазначила, що кількість звернень на гарячу лінію уповноваженого ВРУ з прав людини цього року у порівнянні з минулим зросла у 16 разів – у першому кварталі 2020 року було 285 звернень, а вже цього року – 4 663.

За словами омбудсмена, третина звернень (5346,) стосувалися порушення інформаційних прав громадян. Майже 4 тисячі – соціальних і економічних прав та 2152 - процесуальних прав.

"Найчастіше українці скаржаться на необґрунтовані відмови органів влади в наданні інформації, таким чином порушуючи фундаментальні можливості та потреби кожної людини в доступі, використанні, розповсюдженні та захисті необхідного для її життєдіяльності обсягу інформації. Водночас кількість звернень до Уповноваженого свідчать про неоднозначні та суперечливі правові положення у перелічених законах, прогалини, які породжують неоднакове їх правозастосування як запитувачами інформації, так і її розпорядниками", – розповіла Денісова.

Також, як зазначається у повідомленні, системного характеру набули проблеми, пов’язані з наданням медичної допомоги, здійсненням підприємницької діяльності тощо.

"Актуальною залишається проблема невиконання судових рішень в Україні, що пов’язано з неналежним виконання посадових обов’язків державними виконавцями, їх завантаженість, неналежне матеріально-технічне забезпечення органів державної виконавчої служби тощо", – написала Денісова.

Вона запевнила, що робота, направлена на відновлення прав і свобод всіх, хто звертається до омбудсмена, триває, і "кожен випадок не залишиться без уваги та відповідного реагування".

Порушення прав людини в Україні 1 квартал 2021

Порушення прав людини в Україні під час карантину 2021

Нагадаємо, з травня в Україні посилять контроль за порушниками самоізоляції. За допомогою мобільного додатку системи "Вдома" Міністерство охорони здоров’я, Нацполіція і Мінціфри почнуть обмінюватися інформацією про порушників самоізоляції. 

Читайте також: Україна на карантині до 30 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme