Pfizer анонсує ліки від коронавірусу вже у 2021 році: Що про них відомо

Виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла заявив, що вже наприкінці 2021 року компанія може випустити у загальний доступ пігулки від коронавірусу, які можна приймати вдома у перші дні захворювання

Журналіст відділу "Життя"
Pfizer анонсує ліки від коронавірусу вже…
Фото: Pixabay.com

В інтерв'ю CNBC Бурла анонсував, що нові таблетки будуть ефективними від різних штамів збудника. 

"Ми працюємо над двома препаратами – один ін'єкційний і один оральний. Саме другий притягує увагу всього світу, бо у нього є кілька переваг. Одна з них – ви не маєте йти до лікарні за лікуванням (...). Це може повністю змінити ситуацію", – зазначив він.  

Depo.ua зібрав факти про майбутній препарат. 

Отже, як розповів директор відділу медичної хімії Pfizer Дафидд Овен, перші сім міліграмів препарату – це об'єм дощової краплини – з'явилися ще у липні, а у жовтні компанія виробила вже 100 грамів потенційних ліків. Потім знадобилося ще два тижні, аби 210 дослідників збільшили кількість препарату до кілограму. 

З тиждень тому видання Telegraph оприлюднило інформацію, що у будівлях компанії у США та Бельгії група з 60 добровольців від 18 до 60 років вперше приймають пігулки, що має зупинити розвиток COVID-19.  Виданню вдалося отримати копію паперів, з якими ознайомили учасників. 

"Досліджуваний препарат не вводили людям, але його безпечність вивчалася на тваринах. У дослідженнях на тваринах серйозних ризиків та значних побічних ефектів виявлено не було", – йдеться у ознайомчому листі. 

Експеримент поділили на три фази. В тому числі, учасники вживають нові пігулки разом з противірусним препаратом "Рітонавіром", що посилює їхню дію. Під час Фази 1 перевірятимуть, як організм сприйматиме збільшену дозу пігулок – самих чи разом з "Рітонавіром", у Фазі 2 фігуруватиме вже кілька доз препарату, і зрештою, у Фазі 3 досліджуватимуть, чи вплине на сприйняття прийом їжі. 

Як діятиме пігулка

Препарат має код PF 07321332 і за класом належить до інгібіторів протеази.Речовина має атакувати коронавірусний фермент 3CLpro, а після ураження збудник повинен втратити здатність до розмноження – припиниться його реплікація у носі, горлі та легенях. Сам принцип дії  не новий – його використовують зокрема у препаратах проти ВІЛ, що допомагають тримати вірусне навантаження на мінімумі. 

Ліки ж від COVID-19 повинні суттєво зменшити тривалість хвороби і запобігти її переходу до тяжкої форми. 

Чимало експертів сходяться на думці, що підхід справді може працювати проти коронавірусу, наразі важливо дізнатися, як він переносиметься організмом. Крім того, проблема може бути у ціні – є ймовірність, що для масового використання таблетки виявляться задорогими. 

При цьому у  Pfizer сподіваються, що мутації вірусу не зменшать ефективності препарату – адже здебільшого вагомі мутації спостерігаються у шипі збудника, а препарат спрямований не проти нього. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme