Перенесений COVID-19 тимчасово знижує ризик повторного зараження приблизно на 94%

Раніше перенесений COVID-19 знижує ризик інфікування приблизно на 94%, але цей захист може тривати до восьми місяців
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на результати дослідження британських науковців, які були опублікували в журналі Infection.

Вчені вивчили результати ПЛР-тестів на SARS-CoV-2 та ІФА-тестів на антитіла в лабораторії на південному заході Лондона, яка обслуговує чотири лікарні з населенням 1,3 мільйона людей.

Автори перевірили дані про 66 001 людину з лютого по липень 2020 року, серед яких 60% - жінки із середнім віком 50 років.  Частина зразків була від медиків.

"Під час першої хвилі COVID-19 захворіло 10 727 пацієнтів. У перші сім місяців після піку першої хвилі повторних інфекцій не було", – зазначають дослідники.

Водночас їхні дані показують, що з 10 727 інфікованих лише 8 (0,07%) захворіли  в період з 1 серпня по 30 грудня 2020 року, більш ніж через 90 днів після попереднього позитивного аналізу. Всі 8 реінфекцій були у жінок, одна з них потребувала госпіталізації.

Є й інші дослідження, які це підтверджують: австралійські вчені виявили, що люди, які перехворіли COVID-19, мають імунну пам'ять для захисту від повторного зараження протягом мінімум восьми місяців.

Дослідники вважають, що невелика кількість реінфекцій через вісім місяців є приводом для занепокоєння, оскільки приблизно через цей час у деяких може почати слабшати імунітет.

Нагадаємо, 14 січня британські вчені заявили, що люди, які перехворіли на COVID-19, можуть і далі поширювати вірус, оскільки його залишки можуть залишатися в носі і горлі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"