Пандемія коронавірусу вбиває коралові рифи поблизу Філіппін: У чому причина

Коралові рифи неподалік філіппінської столиці Маніли сильно засмічені одноразовими медичними масками – туди їх змиває з міста

Пандемія коронавірусу вбиває коралові ри…
Фото: Рixabay

Про цей факт розповіли місцеві дайвери, передає Depo.ua із посиланням на BBC.

Зазначається, що, згідно з даними Азійського Банку Розвитку, від початку пандемії Маніла продукує додаткових 280 тонн медичних відходів щодня.

Експерти й екологи попереджають, що пластик всередині медичних масок розпадається на мікрочастки настановить загрозу для морської фауни, яка ці частки поїдає.

Тому захисники довкілля закликають владу Філіппін покращити утилізацію медичних відходів, щоби запобігти подальшому забрудненню морів.

Зазначимо, що дещо раніше дослідники з Барселонського університету в Іспанії розробили алгоритм на основі штучного інтелекту, який може з повітря виявляти пластикове сміття в океані.

За словами науковців, алгоритм може виявляти та визначати кількість морського сміття, аналізуючи світлини, зроблені з повітря, наприклад, за допомогою дронів.

Відомо також, що проблема утилізації медичних відходів від початку пандемії гостро стоїть у більшості країн.

Нагадаємо, дещо раніше вчені заявили, що світовий океан можливо відновити від забруднення до 2050 року.

Довідка: Коралові рифи є геологічними утвореннями, які формуються внаслідок життєдіяльності колоніальних коралових поліпів і супутніх їм організмів, здатних вилучати вапно з морської води.

Вони найчастіше утворюються на мілководді в тропічних морях.

На початку 1980-х років загальна площа коралових рифів становила близько 600 тисяч км², але до 2000 року вона скоротилася приблизно до 250 тисяч км² (0,07 % площі Світового океану).

Цікаво, що основні масиви рифів розташовані в морях Південно-Східної Азії (45% світової площі рифів), близько 14% – в Атлантиці, 17% – в Індійському океані, 18% – у Тихому і 6% – в Червоному морі.

Вчені б'ють на сполох, що близько третини коралових рифів світу вже втрачено. За поточної тенденції деякі рифи можуть бути знищені вже до 2030 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme