Отруєння в Ізмаїлі спричинив невідомий вірус

Аналіз збудника кишкової інфекції в Ізмаїлі показав, що це ротавірус, що відноситься до генотипу G3P8, який раніше не був зареєстрований на території України
Depo.Життя
30 червня 2016 06:11
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив в.о. голови Державної санітарно-епідеміологічної служби - головний державний санітарний лікар України Святослав Протас, передає depo.ua з посиланням на pushkinska.net.

"Вакцина, яка є в Україні, містить ослаблений штам виявленого вірусу", - додав Протас.

МОЗ уже відправив запити в інші країни для отримання вірусологічного моніторингу ситуації в річках Дунай і Дністер і подальшого детального аналізу. Мабуть, підозрюють занесення вірусу водним шляхом з сусідніх країн.

За словами Протаса, ослаблення імунітету внаслідок ротавірусу підвищує ймовірність захворювання гепатитом А.

Для цього за рахунок МОЗ до Ізмаїла було направлено близько 300 доз вакцини, яку застосують, в першу чергу, для такої групи ризику, як працівники водоканалу і діти до 10 років.

"Місцева влада за власні кошти придбає таку ж кількість вакцини, щоб зменшити ймовірність захворювання гепатитом А", - зазначив він.

Міністр також розповів, що зараз в лікарнях Ізмаїла знаходяться 98 осіб, а Міністерство охорони здоров'я повністю контролює ситуацію в місті.

Раніше повідомлялось, що на Одещині 769 людей постраждали від кишкової інфекції.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя