Освітні 5 млн євро: Що спонукає українок одружуватися з мігрантами

У 2019-2020 роках Україна отримає 5 млн євро за програмою ЄС "Еразмус +" 

Освітні 5 млн євро: Що спонукає українок…

Особливість цьогорічних українських програм в тому, що експерти "Еразмус+" виділив для нашої країни окреме вікно.

"Це зробили на прохання України. Міністр Лілія Гриневич особисто в Брюсселі зустрічалася з Комісаром ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнес Ханом і запропонувала запровадити цей механізм для нашої держави", – розповів заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич.

Головний плюс у тому, що Україна отримає окрему суму, яку розподілять між найкращими національними проектами, а не буде змагатися за фінансування з іншими країнами, як раніше.

Кошти спрямовані за трьома напрямками. Depo.ua розбирався, на що їх мають витратити та як це вплине на Україну.

1. Міжнародна кредитна мобільність (2,5 млн євро)

Видається студентам обраних вишів та викладачам для навчання та стажуванням за кордоном. Йдеться здебільшого про короткі курси - учасники отримують дипломи українських вишів і сертифікати про участь у іноземних програмах.

Як стверджує МОН, цьогоріч особливу увагу приділятимуть проектам для вчителів та викладачів. Мовляв, освітня система змінюється, і педагогам потрібно бути до цього готовими.

Програма прижилася в Україні - за словами Рашкевича, ми стали другою серед 131 країни-партнера за кредитною мобільністю.

Цікаво, що у рейтингу інновацій Україна піднялася з 50-го на 43-тє місце. При цьому за шкалою "Освіта" ми на 34-й позиції з позначкою "є покращення". Хоча у минулорічному рейтингу за цим критерієм ми посідаємо 30-ту позицію, загальний бал і справді збільшився.

2. Кey Аction (KA)2 - Розвиток потенціалу вищої освіти (2 млн євро)

За цим напрямком гроші виділяються на спільні проекти навчальних установ та інших організацій різних країн.

3. Програма Жана Моне

Частина проекту присвячена Євроінтеграції та навчальним програмам, які популяризують об'єднану Європу. За 2014-2017 роки українці подали на грант 410 проектів, 41 з яких переміг.

З жовтня відкритий прийом заявок на отримання грантів, а взяти участь у конкурсі можуть не тільки організації, а й студенти та науковці. Умови - на офіційному сайті проекту.

Посилення програм співробітництва може мати кілька наслідків для України, адже українці, за словами менеджерки з індивідуальної мобільності Національного офісу Еразмус+ Катерини Жданової є найбільш активними учасниками програми серед країн Східного партнерства, пише ЄС в Україні.

Перший наслідок, - звісно ж, - поширення іноземного досвіду і нових стандартів, як, власне, і задумано координаторами Еразмус. Відповідно, підвищиться рівень володіння англійською та поширеність міжнародної кооперації.

Другий полягає у тому, що система освітнього обміну спонукає студентів залишатися в інших країнах. За результатами дослідження Єврокомісії, проведеному ще у 2014-му, більше чверті студентів під час навчання за кордоном зав'язують довготермінові стосунки, зазначає Independent. Велика частина - змінює місце проживання.

Для України схема особливо актуальна, адже останні роки у нас у країні - критичний рівень міграції. Наприклад, за останні три роки 3 кількість українських студентів у Польщі зросла з 10 до 35 тисяч 584.

Є іще один ймовірний демографічний наслідок. За результатами того ж дослідження, досвід навчання за кордоном робить людей більш відкритими у спілкуванні з іншими націями. Близько третини укладає саме міжнаціональні шлюби. Оскільки експерти у найближчі роки прогнозують приплив в Україну мігрантів з Африки та Азії, популярність таких союзів може зростати і в нашій країні. Чи приведе це до появи нової робочої сили і швидкої асиміляції приїжджих, чи навпаки - створить додаткові проблеми, покаже час.

Довідка. Про європейську освітню програму замислилися наприкінці 1980-х, коли відбулося кілька обмінів студентами та викладачами. Власне, аби зробити такі обміні систематичними і створили Erasmus. Хоча саме слово - аббревіатура, вважається, що програму названо на честь Еразма Ротердамського, який постійно подорожував і викладав у різних вишах Європи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme