ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Операційна система IOS 11: Чого чекати і на що вже нарікають люди

Сьогодні, 19 вересня, близько 20.00 виходить нова операційна система IOS 11 для iPhone та iPad

Depo.Життя
19 вересня 2017 19:00
ФОТО: depo.ua

Експерти прогнозують, що вже до завтрашнього ранку користувачам гаджетів від Apple прийде повідомлення про можливість оновити операційну систему.

Скористатися новинкою зможуть не лише власники новинок сезону: система працюватиме на iPhone 5s, iPad Air і пізніших моделях.

Перед установкою користувачам рекомендують зробити резервну копію системи на ком'ютері, аби мати можливість повернутися до попередньої версії. А ще - не надто нервувати у разі кількох невдалих спроб установки. Через ажіотаж навколо новинки впродовж кількох перших годин завантажити її буде нелегко. До речі, займе система додаткові 2 Гб, а в сумі вільного простору краще мати хоча б у два рази більше.

Серед приємних бонусів зокрема обіцяють додаткові функції в Центрі управління. Сам він розміститься на одному меню замість звичних трьох. Крім того, користувачі зможуть самостійно налаштувати центр, зокрема, винести у меню потрібні програми та опції.

Також запрацює режим 3D Touch. Так, затримавши палець на обраній програмі, можна отримати доступ до нових можливостей. Недаремно критики пишуть, що центр керування "поєднує простоту і глибину".

З'явиться і можливість легко передавати гроші іншим власникам гаджетів компанії за допомогою системи Apple Pay. Щоправда, кидатися тестувати цей сервіс не варто, адже його реліз відбудеться пізніше.

У віртуальної помічниці Siri покращиться голос, а ще - вона зможе виконувати функції перекладачки. Себто, сказавши фразу англійською, можна попросити асистентку перекрасти її однією з доступних мов. Хоча зараз вона володіє лише кількома, в майбутньому додаток стане справжнім поліглотом.

Пропонується і опція Do not disturb while driving (Не турбувати, коли за кермом - ред.). Якщо користувач її увімкне, надалі система сама розпізнаватиме, коли господар у дорозі.

А в додатку "Фото" з'явиться аналог "Історій", які наразі є у Instagram.

Набір можливих фільтрів поповниться. У новій системі можна буде робити більш реалістичні портрети. Сприяє якісним знімкам, наприклад, додаткове освітлення, передбачене для цього режиму. Робити фото і відео можна буде в форматах HEIF і HEIC. Приємність у тому, що такі медіафайли займають вдвічі менше місця. А у Live Photo з'являться кілька нових ефектів.

Apple Maps обіцяють також удосконалити. З найприкольнішого - відтепер вони орієнтуватимуть не тільки на вулицях, але і в кількох торгових центрах та 30 аеропортах.

У мережі чекають на оновлення.

"Найкраще, що буде сьогодні - це вихід IOS 11", "Це щасливий день IOS 11", - пишуть у Twitter.

Але критичних зауважень теж чимало.

По-перше, система не працюватиме з 32-бітними додатками. Тож від програм, які не встигли випустити 64-бітну версію, доведеться відмовитися. І зробити це краще до завантаження нової системи.

По-друге, дизайн системи вважають недосконалим.

Так, дизайнер Райан Лау нарікає, що у програмі аж занадто жвава анімація, а шифр погано вирівняли. Мовляв, ніби і дрібниці, але для флагманського iPhone 10, який і в США коштує під $1000, навіть вони дуже докучливі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя