В окупованому Криму ООН розслідує смертні кари

Управління Верховного комісара ООН з прав людини у своїй доповіді називає факт вбивства кримчанина Решата Аметова як кару без належного судового розгляду
Depo.Життя
15 липня 2016 21:01
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили в Кримській правозахисній групі, передає depo.ua з посиланням на "Крым.реалии".

"В Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, статус яких визначено резолюцією 68/262 Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України, УВКПЛ зафіксувало як мінімум одну передбачувану кару без належного судового розгляду" - сказано в звіті, опублікованому управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, в розділі "Порушення і обмеження права на життя в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі" щодо справи Решата Аметова.

У доповіді описані випадки викрадень людей в Криму. Автори доповіді припускають, що ці зникнення могли привести до смерті людей.

"Ці припущення засновані на показаннях свідків, інформації про потерпілих і той факт, що деякі з цих зникнень відбулися у результаті викрадень потерпілих за участю воєнізованих груп, часто пов'язаних з так званою "кримської самообороною". Ці випадки необхідно належним чином розслідувати, а винних - притягнути до відповідальності", - йдеться в документі.

В ООН закликали розслідувати випадки страт і викрадення людей в Криму.

Обшуки, викрадення та інше тиск щодо кримськотатарського населення на півострові не припиняються з початком анексії Криму Росією. Про це постійно повідомляють правозахисники, в тому числі, міжнародні. Однак Кремль і підконтрольна Росії влада Криму заперечує це, кожен раз заявляючи, що у "злочину немає національності".

Нагадаємо, Решата Аметова викрали 3 березня 2014 року, після того, як він вийшов з одиночним протестом проти так званого референдуму до будівлі кримського уряду. 15 березня тіло Аметова зі слідами тортур було знайдено в лісі Білогірського району Криму. Похорон активіста пройшов 18 березня 2014 року на міському кладовищі Сімферополя "Абдал".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя