Олімпійська революція: Як стадіони змінюють уявлення про можливе (ФОТО)

Олімпійські ігри - чудова можливість представити світу свою країну. Особлива ж роль відводиться спортивній архітектурі - саме від якості майданчиків та стадіонів залежить успіх події. Вони ж залишаються містам на згадку про Олімпіаду

Олімпійська революція: Як стадіони зміню…

Деякі ж стадіони представляють справжню технологічну сенсацію для свого часу, передає Depo.ua із посиланням на Popular Science.

Наступним стадіонам вдалося здійснити міні-революцію в архітектурі.

1. Палац Спорту у Римі, в якому проходили ігри 1960-го

Italian Olympics

Для спорудження стадіону використали збірні бетонні модулі. Стадіон, який пізніше називали конструктором Lego, спорудили всього за 40 днів. Зараз метод широко використовується у будівництві, бо ж дозволяє швидко і дешево створювати нові об'єкти.

2. Національний спортивний зал Йойогі, Олімпіада 1964-го у Токіо

Japanese Olympics

Комплекс у столиці Японії у той час зміг похизуватися найбільшим підвісним дахом у світі, який кріпився на баштах-стабілізаторах.

3. Олімпійський стадіон у Мюнхені прославився під час ігор 1972-го

## Olympiastadion from the 1972 Summer Olympics in Munich, Germany

Замість традиційного закритого стадіона або ж майданчика просто неба німці представили інноваційний тент з своєрідним "балдахіном" з прозорого акрілу. Трималася конструкція завдяки сталевим кабелям. Завдяки тоді ще екзотичним матеріалам дизайнери хотіли провести аналогію із засніженими Альпами.

4. Gjøvik Olympic Cavern Hall у Лілліхамері, де проходила зимова Олімпіада 1994-го

## Gjøvik Olympic Cavern Hall from the 1994 Winter Olympics in Lillehammer, Norway

Олімпійські хокеїсти виборювали медалі у доволі диковинній конструкції. Зал, який міщав 5,5 тис. глядачів обладнали у печері під землею. Щоправда, аби це зробити, будівельники впродовж восьми місяців дулубали камінь.

5. Національний аквацентр у Пекіні для змагань 2008-го

Конструкцію, яка отримала назву "водяний куб", спорудили з синтетичного матеріалу етилену тетрафлуороетилену. Будівля вийшла настільки ошатною і блискучою, що відтоді матеріал почали широко використовувати в архітектурі.

6. Арена Майбутнього у Ріо, знайома з Олімпіади 2014-го

## Future Arena from the 2014 Summer Olympics in Rio

Споруджуючи стадіон для Олімпіади, національний комітет Бразилії мав твердий намір розібрати конструкцію після закінчення змагань. Матеріали хотіли вискористати для будівництва чотирьох шкіл. Але тема затягнулася, а згодом місцева влада заявила, що руйнувати стадіон не дозволить.

7. Олімпійський стадіон у Пхьончхані для зимової Олімпіади 2018-го

Тепер же розбирати планують стадіон у Пхьончхані. П'ятикутну конструкцію, яка розкинулася на 80 тис. квадратних метрах, спорудили за $78 млн. Спершу хотіли проводити відкриття і закриття ігор у центрі стрибків на лижах "Альпензія", але потім побоялися, що церемонії будуть заважати тренуванням.

8. Стадіони для Олімпійських ігор у Парижі в 2024-му та у Лос-Анджелесі у 2028-му

## Existing structures for the 2024 Olympics in Paris and 2028 Olympics in Los Angeles

Ці міста обрали для майбутніх ігор, в тому числі тому, що в них уже є або ж заплановані підходящі споруди. Стадіон Stade de France (на фото), споруджений до Кубку світу з футболу у 1998-му і вміщає 81 тис. вболівальників.

Лос-Анджельський стадіон наразі споруджується, але переважно для змагань Національної футбольної ліги, тож Міжнародний комітет не відчуває відповідальність за "забруднення" довкілля і корупційні скандали, які нерідко розгораються в процесі будівництва.

"Переробляючи старі будівлі, ми рухаємося в напрямку дешевшого, чистішого майбутнього ігор. Тож є шанс, що славетні олімпійські будівлі вдруге приймуть змагання", - стверджує Мартін Гібелс, автор блогу "Архітектура Ігор".

ФОТО: Wikimedia Commons, Pixabay.com, Wikipedia.org

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme