Символ новорічних свят: Фото смішних та романтичних оленів

Після того, як ми дізналися, що в Санти є дев'ять літаючих оленів, ці прекрасні тварини стали таким же символом новорічно-різдвяних свят в Україні як сніговик і ельфи. Ми зробили добірку цих самих різдвяних на світі звірів , щоби показати - за своєю мімішністю олені - це нові котики

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Символ новорічних свят: Фото смішних та…

До речі, ви знали що олені живуть гаремами, роги в них мають тільки самці, а новонароджене оленятко одразу встає на ноги? А те, чому у Фінляднії роги оленям змащують світловідбивною рідиною, а саами каструють самців, перекушуючи зубами яєчка?

Далі будуть не тільки прикольні фото, а й цікаві факти про оленів в добірці Depo.ua.

танцюючі олені

Почнемо з оленів Санти - у нього їх спочатку було вісім і відомі вони з першої половини XX століття. Головний олень - Рудольф приєднався у 1939 році, коли поет Роберт Л. Мей написав вірш, опублікований в книзі, яку роздавали дітям відвідувачів мережі супермаркетів "Montgomery Ward" під час Різдва.

Фото: BARTEK OLSZEWSKI, nationalgeographic.com

дівчинка вершки на олені

Як Рудольф став головним оленем? У віршах Мея інші олені насміхалися над Рудольфом через його червоний ніс, що світився. Якось через сильний туман Санта ледь не заблукав і коли добирався до будинку Рудольфа, помітив його світлоносний ніс в темній кімнаті. Він вирішив, що ніс Рудольфа може бути ліхтарем, що освітлюватиме дорогу його саням, і запропонував Рудольфу стати передовим оленем в упряжці. Той охоче пристав на пропозицію

Фото: Getty Images

олень дивиться в камеру

Оленів Санти звати: Стрімкий, Танцюрист, Скакун, Спритний, Купідон, Грім, Блискавка, Комета і Рудольф

Фото: Getty Images

північні олені

Перші олені з’явилися на території сучасної Азії, понад 33 мільйонів років тому. Через 10 мільйонів років вони перебралися на європейську частину, а звідти перейшли на північноамериканський континент. 

Фото: depositphotos

смішні олені

У самців більш сильні м’язи шиї, ніж у самок. І тільки у самців є роги, які вони скидають навесні

Фото: Zach Rockvam

смішний олень жує яблучко

Вага найменшого оленя досягає всього 15 кілограмів, коли маса самого великого оленя може доходити до трьохсот.

Фото: з відкритих джерел

олень з маленькою дитиною

Найменшим оленем є пуду. Він харчується тільки пагонами молодих чагарників і низькорослих дерев. Найбільший олень в світі – лось. Лось живиться ягодами, грибами, водоростями, різними травами, а також пагонами дерев і чагарників.

Фото: Getty Images

красиве оленятко

Роги лося і оленя мають відмінності: у лосів вони розвиваються горизонтально по відношенню до поверхні землі і мають широкі лопатоподібні розгалуження. Роги оленя злітають вгору, і вони не такі масивні.

Фото: з відкритих джерел

олень в упряжі

Олень входить у двадцятку найшвидших тварин. Швидкість оленя, що рятується від погоні, може досягати 50-55 км/год.

Фото: Getty Images

оленятко і собака

Ревіння оленя в шлюбний період можна почути на великій відстані. Конкуруючи за самицю олені зчіпляються і б'ються рогами. Безрогі самці оленів не беруть участі в турнірах, а намагаються потихеньку пробратися в чужий гарем.

Фото: з відкритих джерел

смішні олені в упряжі

В залежності від виду, вагітність оленів триває 6 – 9 місяців, самиця народжує одне оленятко, в рідкісних випадках - двох.

Фото: depositphotos

олень і олениха

Забарвлення більшості видів новонароджених оленят - плямисте, що є відмінним маскуванням і захистом на першому році життя.

Фото: Getty Images

олень на пляжі

Ледве народившись, дитинча оленя вже може стояти на ногах. Через місяць маленьке оленятко починає самостійно щипати траву й молоді пагони рослин, але продовжує харчуватися молоком матері, нерідко весь перший рік життя.

Фото: з відкритих джерел

олень і пташка

В однорічному віці у самця оленя пробиваються на лобі маленькі горбки, які стають першими рогами - без гілок. У наступні сезони число гілок буде зростати, а кожні нові роги оленя ставатимуть масивнішими і сильнішими.

Фото: з відкритих джерел

годують оленя

В умовах дикої природи середня тривалість життя оленя становить 15-20 років. В зоопарках і оленярських господарствах, при гарному догляді олені доживають і до 30 років.

Фото: depositphotos

стадо північних оленів

Хоча олені перебувають під охороною, в той же час вони є у списку найнебезпечніших інвазійних видів, адже в деяких регіонах їхні численні популяції активно поїдають рідкісні рослини, що призводить до їх повного зникнення.

Фото: Getty Images

олень прикол

Оленина вважається більш поживною, ніж звичайне червоне м’ясо. М’ясо оленів продається в деяких магазинах, і страви, приготовлені з них, можна зустріти в багатьох ресторанах.

Фото: Rab Adamson

олень нюхає квітку

Роги оленів складаються з декількох видів тканин, цупкіших на поверхні, і більш тонких всередині, забезпечених кровоносними судинами, які живлять роги необхідними мікроелементами.
 

Фото: Brandon Bright

олені в упряжці

Щоб зберегти енергію в періоди, коли їжі небагато, метаболізм оленів сповільнюється, серце починає битися повільніше. Це також допомагає підтримувати необхідну температуру тіла.
 

Фото: Getty Images

олениця з оленятком

Олені нерідко стають жертвами автомобілів, особливо в зимовий нічний час, коли через слизьку дорогу водій не встигає загальмувати перед твариною, що стрімголов вибігає з лісу. В одній тільки Фінляндії кожен рік на трасах гине 4000 північних оленів. Для зменшення цього числа з недавніх пір оленярі стали обприскувати роги тварин спреєм, який при засиханні стає світло-відбиваючим покриттям.

Фото: з відкритих джерел

олені граються

У фінських саамів існувала одиниця виміру відстаней - поронкусема. Вона дорівнювала приблизно 7,5 км та позначала дистанцію, яку північний олень міг пройти, поки не захоче зробити перерву, щоби помочитися. Сьогодні це слово використовується для будь-якої неблизької відстані, яку важко виміряти заздалегідь.
 

Фото: Getty Images

олені в упряжі

Саами та деякі інші північні народи здавна практикували кастрацію оленів зубами. На відміну від повного видалення тестикул ножем, перекушування яєчок зубами робить тварин стерильними, тобто слухняними, але не припиняє вироблення гормону тестостерону, без якого олені не можуть набрати достатню масу тіла для тягання саней. 

Фото: depositphotos

олень з оленятком

Дослідження пасовищ великої рогатої худоби та популяцій диких оленів з фотографій на Google Earth показало, що ці тварини зазвичай вишиковуються по лінії північ-південь, тобто їхні голови повернуті або на північ, або на південь. Причому часто в одну і ту ж сторону дивиться майже все стадо. Вчені з Німеччини та Чехії, які проводили цей аналіз, припускають, що таку поведінку може пояснити тільки орієнтація по лініям магнітного поля Землі.
 

Фото: з відкритих джерел

людина в костюмі оленя

Північні олені – єдині, у яких роги є і в самців, і в самок

Фото: з відкритих джерел

олені бьються рогами

Майя називали себе Ах-майя, "люди Оленя". Це тварина вважалася головним племінним прапрашуром. 

Фото: Getty Images

романтичний олень

Cervus — латинська назва тварини. Часто українську назву роду вимовляють як "оле́нь", але така вимова є неправильною. Назва олень походить із псл. *elenь, і, можливо, від іє. *el- — "рудий, коричневий"

Фото: з відкритих джерел

білий олень

Олень благородний — один з наймінливіших видів ссавців. Під цим ім'ям прийнято об'єднувати багато підвидів і географічних рас, які раніше розцінювалися як самостійні види, що відрізняються один від одного розмірами, будовою рогів і деталями забарвлення. Проте, незважаючи на відмінності, всі ці олені належать до одного виду, який характеризується тим, що літнє хутро дорослих тварин не має плям, а так зване "дзеркало" (світла пляма на задній частині тіла) велике і піднімається на круп вище за основу хвоста

Фото: depositphotos

олень біжить

У слов'ян олень вважався уособленням предків. За повір'ями, він умів творити різні дива, говорити людським голосом. У стародавніх колядках олені, як і коні, переносять душі померлих в потойбічний світ. Оленя відносили до царствених тварин: він править всіма рогатими тваринами.

Фото: Getty Images

смішний олень висолопив язик

У християнському символізмі олень втілює релігійне натхнення і завзяття, оскільки новонавернені жадали знання "…як олень жадає досягти прохолодного струмка, щоб напитися". Саме у цьому значенні оленя зображають на хрестильних купелях, а також в релігійному живописі — таким що п'є біля підніжжя хреста. 

Фото: depositphotos

олень переходить дорогу

У християнській іконографії олень, що топче змію, — емблема боротьби із злом. Деякі святі зображаються з оленем, як їхнім атрибутом, наприклад олень з розп'яттям між рогами — емблема святого Губерта.

Фото: Getty Images

олень і сніговик

 У середньовічному мистецтві на Заході олень символізував самоту і непорочність, а в японській поезії — самотність і любовне томління. У китайців -  щастя і довголіття, білий олень-самець символізує Шоу-синя, бога довголіття. Крім того, олень асоціюється з багатством і успіхом, слово "олень" в Китаї співзвучно слову "достаток".

Фото: depositphotos

оленячі носи

Як орел і кінь, олень є посередником між небом і землею, посланником богів. На оленях пересувалися хеттські, шумерсько-семітські і синтоїстські божества, олені запряжені у вози Часу і Різдва.

Alana Sise via Flickr

Читайте також: Символ 2022 року: Фото смішних, страшних та мімішних тигрів

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme