Окупанти утилізують єдину українську субмарину "Запоріжжя"

Міністерство оборони Росії збирається утилізувати єдиний український підводний човен "Запоріжжя"

Ця інформація розміщена 21 серпня на сайті державних закупівель РФ, на якому Міноборони шукає підрядника для утилізації підводного човна, передає Depo.ua

На це Росія готова витратити 193 млн 36 тис. рублів.

Варто зазначити, що підводний човен потрапив до Росії після анексії Кримського півострова. 

На сайті держзакупівель зазначено, що підрядник зобов'язаний утилізувати підводний човен до 10 листопада 2020 року. Конкурс з пошуку підрядника будуть проводити в закритій формі. 

Варто зазначити, що український дизельно-електричний підводний човен "Запоріжжя" побудували в Ленінграді в 1970 році. Він увійшов до складу Балтійського флоту, згодом - до складу Північного флоту. У серпні 1990 року підводний човен увійшов до складу Чорноморського флоту, а в 1997 році - до ВМС України. 

Нагадаємо, у червні цього року окупанти уже шукали утилізатора для підводного човна.

Довідка: 22 березня 2014 року члени екіпажу "Запоріжжя" повідомили, що судно оточили російські кораблі, після чого їхні військові почали кидати в воду шумові гранати. Російські військові кілька разів пропонували членам екіпажу підводного човна перейти на їхній бік. Згодом вони взяли судно штурмом.

Наприкінці березня того ж року Росія заявила, що готова повернути підводний човен "Запоріжжя" Україні. Однак уже в квітні стало відомо, що український підводний човен РФ вже не планує передавати Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook