Окупанти подадуть воду в Крим з материкової Росії

Незалежним в плані водопостачання окупований Крим стане в 2020-му році, до цього часу планується протягнути водопровід з материкової частини Росії.
Depo.Життя
28 квітня 2016 13:32
ФОТО: depo.ua

Про це заявив так званий голова комітету з комунального господарства Держради РК Леонід Бабашов, передає depo.ua з посиланням на сторінку чиновника в "Фейсбук".

"Магістральний водогін зараз тягнуть з материкової Росії. У цьому проекті буде задіяно і Північно-Кримський канал. Повністю закрити питання водопостачання Республіки ми плануємо в 2020 році", – написав Бахарєв.

За його словами, в Керчі потрібно будувати водосховище.

"Щоб перекинути воду до Керчі, треба побудувати там ємне водосховище. Але там є проблеми з геологією. По-друге, є проблеми з дефіцитом водних ресурсів на самій Кубані. Тому що в маловодний рік у них самих не вистачає водних ресурсів. Але навіть якщо в Керч ми ще воду перекинемо, але тоді потрібно ще паралельно будувати канал. Тому що воду в зворотному перебігу каналом не пустиш. Заради однієї Керчі заводитися з таким проектом просто нереально", – додав він.

Нагадаємо, що тимчасова дамба в руслі Північно-Кримського каналу побудована 2 роки тому, після того, як до Криму перестала надходити вода каналом. Її звели для того, щоб утримувати воду на рівні, необхідному для зрошення полів у Херсонській області.

Раніше заявляли, що Херсонська область отримає з держбюджету 50 мільйонів гривень на будівництво спеціальної затулки у Північно-Кримський канал, яким вода з Херсонської області надходить на територію анексованого Криму

Вода, яка надходить із материкової частини України, забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра, ця вода використовувалася для поливу сільгоспугідь.

Після анексії Криму Росією в лютому-березні 2014 року подачу води каналом припинили, наразі відновлення водопостачання не планується.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя