Одноманітна Москва і розбиті яйця: антипутінські цитати Маргарет Тетчер

40 років тому Маргарет Тетчер вперше стала прем'єром Великої Британії

Як зазначає Depo.ua, кремлівські посіпаки та й їхні західні однодумці часто порівнюють Тетчер з Путіним - мовляв, та ж жорстка хватка, безкомпромісність і любов до країни.

Втім, насправді, сама Тетчер до політики Кремля ставилася скептично. Натомість дружила з Борисом Нємцовим і вважала його потенційним лідером, який здатен вивести країну із занепаду.

Depo.ua зібрав кілька антипутінських цитат легендарного британського прем'єра.

"На Росії диктатура людей, які швидко створюють в своїй країні найпотужніші флот та армію. Вони роблять це не для самозахисту. Такій величезній країні як Росія не потрібно будувати такий флот лише для охорони власних кордонів. Ні. Росіяни одержимі ідеєю світової домінації, і їм потрібні засоби, щоб стати наймогутнішою імперією у світі. Їх не турбує суспільна думка. Вони ставлять зрою попереду хліба, тоді як ми ховаємо свою зброю за усім іншим"

"Вони (росіяни - ред.) знають, що в них є суперсила лише в одному сенсі - армійському. У гуманістичному та економічному вони програють"

"Як зазначив колишній дисидент Владімір Буковський, звертаючись до російського прислів'я, ви не можете зробити омлет, не розбивши яєць. Він бачив море розбитих яєць, але омлет так і не скуштував"

(під час зустрічі з Борисом Нємцовим в Нижньому Новгороді) "Нас об'єднує втрачений статус імперії. Різниця між нами в тому, що ми подолали імперські комплекси, а у вас це ще в майбутньому"

"Ставши губернатором у 1991 році, Нємцов втілив амбітну програму реформ вільного ринку, яка перемістила його область з 70-ї на 7-му позицію. Ми з ним йшли вулицею, всі магазини були у приватній власності. Ми зупинялися і говорили з підприємцями, дивилися на їхній товар. Який величезний контраст з одноманітною Москвою!"

"Я люблю суперечки, люблю дебати. Я не чекаю, що хтось буде сидіти і зі мною погоджуватись. Це просто не їхня робота"

"Немає такого, як спільні гроші. Все це гроші платників податків"

"Чи варто дивуватися тому, що Європейський банк реконструкції і розвитку розглядає Росію як найбільш корумповану країну світу. Опитування громадської думки демонструє невіру російських громадян в чесність як засіб досягнення успіху. На перше місце 88% з них ставлять "зв'язки", а 76% - обман"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна