Обмін та інтриги: Чому Україна "пожертвувала" Вишинським і хто він такий

Сьогодні апеляційний суд в Києві відпустив головреда "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського з-під варти на особисту поруку. В контексті того, що Росія вважає його дуже важливою фігурою, виникає враження, що українська сторона свідомо взяла і викинула основну свою козирну карту

Обмін та інтриги: Чому Україна "пожертву…

Але насправді, це може бути важливим елементом гри, що зараз триває навколо обміну полоненими "33 на 33". Тому краще поки що замість фейспалму робити покерфейс. Depo.ua пояснює чому.

Кирило Вишинський - головний редактор видання "РИА Новости Украина", нагороджений орденом від Путіна і медаллю Міноборони РФ за участь в захоплені Криму. Працював на території України. Громадянин України.

Його затримали 15 травня 2018 року поруч з будинком. Співробітники СБУ, спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії, провели обшук і знайшли у Вишинського паспорт громадянина Росії. Того ж дня йому оголосили про підозру в державній зраді.

 "Служба безпеки України інформує, що керівнику пропагандистського антиукраїнського інформаційного ресурсу "РИА Новости Украина" Кирилу Вишинському оголошено про підозру в скоєнні злочину та затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України", - повідомили в прес-центрі СБУ. Кримінальне провадження, порушено за ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) Кримінального кодексу України. В ГПУ також заявили, що слідство має докази виконання "РИА Новости Украина" добре проплачених антиукраїнських атак.

17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави. Прокуратура Автономної Республіки Крим оголосила про намір просити для Вишинського мінімум до 12 років позбавлення волі.

14 січня слідство завершило досудове розслідування у справі Вишинського та надало доступ до матеріалів досудового розслідування. Того ж дня Апеляційний суд Херсонської області залишив у силі запобіжний захід Вишинському у вигляді тримання під вартою до 27 січня 2019 року. На початку березня Вишинському вручили обвинувальний акт і справу направили до суду. Вишинського етапували з Херсона до Києва і він далі продовжив перебувати під вартою.

6 липня 2018 року Вишинському додатково повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.

19 липня рішенням суду його залишили під вартою до 19 вересня, на що було подано апеляцію. І от в середу, 28 серпня, Київський апеляційний суд, за результатами розгляду скарги сторони захисту на рішення Подільського районного суду міста Київ про продовження тримання під вартою Вишинського, змінив запобіжний захід на особисту поруку. Відомо, що перед цим Вишинський зустрічався Москальковою – вона прилітала на один день до Києва.

На тлі активізації переговорів щодо обміну полоненими і неодноразово озвучених анонсів про те, що обмін "33 на 33" планується буквально з дня на день і саме Вишинського можуть обміняти на 24 українських моряків, це дійсно може виглядати як "зрада".

Але, по-перше, Вишинського випустили, а не виправдали. Хоч це і дивно, зважаючи на те, що його судять за державну зраду.

По-друге, в запланованому обміні Вишинський відмовлявся брати участь і зрештою сторони домовилися "мінятися" без нього. Звинувачений у державній зраді і незаконному поводженні зі зброєю журналіст не визнає своєї провини за жодним з епізодів і наполягає на тому, що хоче бути не обміняним, а повністю виправданим.

Можна припустити, що Вишинський таки став елементом обміну за домовленостями, про які на широкий загал не повідомляють. І тепер це прискорить процес обміну у форматі "33 на 33", про який повідомлялося вже майже із точністю до дня і який відтермінували. Про те, що це може бути продовженням домовленостей про звільнення заявляють особи, скажімо так, по обидва боки барикад. Наприклад, український журналіст Юрій Бутусов зазначив, що звільнення Вишинського – це одна із складових обміну "33 на 33", а його російський колега Олексій Венедиктов охарактеризував це як "початок взаємного звільнення".

Не виключено, що певних домовленостей вдалося досягти і з самим Вишинським і це поступка йому особисто. Є небезпека, що в разі, коли його визнають повністю невинуватим, Вишинський може звернутися до ЄСПЛ і створити прецедент для інших  в’язнів, які можуть брати участь в обміні.

Нагадаємо, днями стало відомо, що Україна і Росія домовились про обмін полоненими 33 на 33, без Сенцова і Вишинського. Адвокат росіян заявив, що учасники обміну полоненими очікують указу Зеленського про помилування. Сьогодні Depo.ua, з посиланням на власні джерела, повідомив, що  обмін полоненими з Росією за схемою "33 на 33" можуть перенести на вересень 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme