НСЖУ ініціює запровадження посади інформаційного омбудсмена для захисту журналістів

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) й надалі лобіюватиме запровадження посади інформаційного омбудсмена щодо захисту прав журналістів

Про це заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко, звітуючи про підсумки першого року роботи організації за керівництва, обраного з'їздом журналістів навесні 2017 року, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Наші тактичні цілі - домогтися проведення парламентських слухань із питань свободи слова та безпеки журналістів, запровадження регулярних звітів за результатами розслідувань вбивств журналістів і нападів на них, лобіювати запровадження посади інформаційного омбудсмена з широким колом повноважень щодо захисту прав журналістів. Тобто ми хочемо, щоб була окрема людина, структура влади, - захисник журналістів. Не декларативний, а та людина, до якої ми будемо безпосередньо звертатися. І вона не буде нам розповідати про те, що журналісти погано дотримуються стандартів, роблять фейки і є загрозою національній безпеці. Ми вважаємо, що таких вчителів достатньо. Нам треба помічники і захисники", - пояснив він.

Томіленко також зазначив, що цілі НСЖУ до 2022 року - розширення моніторингу з безпеки журналістів, забезпечення повної юридичної підтримки, включно з персональною адвокатською допомогою в кожній ситуації. А також запровадження в структурі НСЖУ окремої прес-карти для тих журналістів, які наразі займаються професійною журналістикою.

"Ключове - ми хочемо довести частку членів спілки, молодших 30 років, до 25%", - додав голова НСЖУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme