Новорічна безпека: як не зіпсувати свято

Ознайомтеся з порадами з безпеки, щоб ніякі несподіванки не затьмарили ваші святкові вихідні

Новорічна безпека: як не зіпсувати свято…

Новорічна ялинка

1. При покупці штучної ялинки вибирайте «вогнестійку» (див. Інструкцію).

2. Купуючи живу ялинку, обов'язково вибирайте свіжу: з зеленою хвоєю, яка міцно тримається на гілках, і зрізом, з якого ще виділяється смола.

3. У будинку встановіть ялинку подалі від камінів, радіаторів, обігрівачів або інших джерел тепла і так, щоб вона не заважала вам пересуватися по кімнаті, не створювала перешкод.

4. Зріжте кілька сантиметрів стовбура і поставте лісову красуню в ємність з водою: так ялинка довше буде залишатися свіжою і, відповідно, менш пожежонебезпечною.

5. Періодично перевіряйте ємність, в якій стоїть ялинка, на наявність води. Пам'ятайте, що чим тепліше в приміщенні, тим швидше ялинка висихає.

Гірлянди і святкова ілюмінація

1. Перевірте справність гірлянд (навіть якщо ви їх тільки що купили), перш ніж повісити їх на ялинку. Переконайтеся, що всі лампочки працюють і немає оголених проводів.

2. Ніколи не прикрашайте металеву ялинку електричною гірляндою: є ризик отримати удар електричним струмом.

3. Деякі гірлянди можуть містити свинець в цоколі лампочки і в проводах, причому іноді в значній кількості, тому розвішуйте новорічні вогники таким чином, щоб діти не дістали їх. Після роботи з гірляндами ретельно мийте руки.

4. Прикрашайте вікна та двері зовні тільки спеціальними гірляндами, сертифікованими для використання на вулиці. У приміщенні розвісьте гірлянди на гачки, що не проводять електричний струм, не використовуйте цвяхи або кнопки. Не тягніть з силою гірлянду, знімаючи її.

5. Заземлите все гірлянди, які ви вішаєте на вулиці, щоб не отримати травму від удару електричним струмом.

6. Щоб уникнути короткого замикання і пожежі вимикайте гірлянди, коли лягаєте спати або виходите з дому.

Ялинкові прикраси

1. Вибирайте ялинкові іграшки і мішуру з негорючих або вогнестійких матеріалів.

2. Ніколи не прикрашайте ялинку справжніми свічками і не запалюйте їх. Не варто також встановлювати палаючі свічки поблизу ялинових гілок, якими ви прикрасили кімнату. Завжди використовуйте вогнестійкі свічники і розташовуйте їх в таких місцях, де їх не перекинуть.

3. Проявіть особливу передбачливість, якщо в будинку є маленькі діти: не використовуйте гострі або ялинкові іграшки, що б'ються, прикраси у вигляді цукерок або іншої їжі - діти можуть захотіти спробувати їх на смак. Розташовуйте новорічні прикраси, особливо з дрібними деталями, на такій висоті, щоб маленькі діти не змогли дістати і випадково проковтнути або вдихнути частину іграшки.

4. Дотримуйтесь інструкції на балончику з штучним снігом, щоб уникнути подразнення на шкірі і потрапляння шкідливих речовин у легені.

5. Після того як всі подарунки будуть розпаковані, приберіть з підлоги обгортковий папір, коробки, стрічки, пакети та інше. Ці предмети можуть становити небезпеку для маленьких дітей або стати причиною пожежі, якщо знаходяться поблизу каміна.

Безпечні іграшки

1. При виборі іграшок враховуйте вік, здібності та інтереси дитини. Іграшки, призначені для дітей більш старшого віку, можуть становити небезпеку для малюків.

2. Перед тим як купувати або давати дитині іграшку, уважно прочитайте інструкцію до неї.

3. Щоб уникнути опіків і ударів електричним струмом, не даруйте дітям молодше 10 років іграшки, які працюють від мережі. Для дітей молодшого віку придбайте іграшки на батарейках, але стежте, щоб відсік з ними був міцно закритий.

4. Маленькі діти можуть вдавитися дрібними деталями, що містяться в іграшках або іграх. Іграшки для дітей до трьох років не повинні містити елементи менше 3 см діаметром і 5,5 см завдовжки.

5. Якщо маленька дитина проковтне батарейку або магнітні деталі, у нього може серйозно травмуватися шлунок або кишечник. Іноді ушкодження виявляються навіть не сумісними з життям. Пам'ятайте, що, крім іграшок, батарейки можуть бути в музичних вітальних листівках, пультах дистанційного управління, слухових апаратах та інших електронних пристроях. Невеликі, але потужні магніти зустрічаються в конструкторах. Тому батарейки і магніти краще зберігати в місцях, які недоступні для маленьких дітей. Негайно звертайтеся за медичною допомогою, якщо дитина проковтнула батарейку або магніт.

6. Дуже небезпечне потрапляння в дихальні шляхи шматочків повітряних кульок, що лопнули або ненадуті. Так що не дозволяйте дітям молодше 8 років грати з ними без нагляду батьків.

7. Слідкуйте за тим, щоб стрічки, зав'язки та інші подібні деталі іграшок були довжиною не більше 30 сантиметрів, щоб уникнути задушення.

8. Перед тим як віддати іграшку маленькій дитині, зніміть з упаковки стрічки і бантики.

9. Зберігайте іграшки в певному місці, наприклад на полиці або в ящику. При цьому іграшки старших дітей повинні зберігатися окремо від іграшок молодших.

Безпека харчових продуктів

1. На і в необроблених продуктах завжди присутні бактерії. Ретельно термічно обробляйте рибу і м'ясо, фрукти і овочі старанно мийте.

2. Не залишайте каструлі і сковорідки на краю плити, а тарілки з гарячою їжею або чашки з гарячими напоями на краю стола - маленька дитина може легко дотягнутися до них і перекинути на себе. Мікрохвильову піч встановлюйте високо, щоб у малюка не було доступу до неї.

3. Частіше мийте руки і стежте за тим, щоб діти теж дотримувалися цього правила.

4. Якщо ви спробували страву із загального посуду, не залишайте ложку в ній, використовуйте тільки чисту.

5. Зберігайте сирі продукти і готові страви окремо. Для приготування різних типів страв використовуйте різний посуд.

6. Розморожуйте м'ясо в холодильнику, а не на столі при кімнатній температурі.

7. Не залишайте при кімнатній температурі більш ніж на 2 години продукти, які повинні зберігатися в холодильнику.

Гості

1. Приберіть все зі столу відразу ж, як тільки проводите гостей. Інакше дитина може прокинутися раніше вас і спробувати алкогольні напої, сигарети або вдавитися залишками «дорослих» страв.

2. Пам'ятайте, що будинок, куди ви йдете в гості, може бути небезпечним для малюка. Дитина повинна перебувати під наглядом дорослих, якщо в кімнаті є що не закриваються на замок тумбочки і шафки, сходи, гарячі радіатори, залишені в доступному місці гаманці, миючі засоби і т. д.

3. Зберігайте список необхідних телефонів екстрених служб, педіатра та інші в певному місці. Про нього також повинні знати всі члени сім'ї і няня. Заламінуйте таку «шпаргалку» - це збереже її від ушкодження.

4. В автомобілі дитина завжди повинен сидіти в дитячому автокріслі або бути пристебнута ременями безпеки. У холодну погоду не надягайте на малюка в автокріслі зимовий комбінезон. Якщо це необхідно, краще укрийте його ковдрою поверх ременів безпеки. Дорослі теж повинні бути пристебнуті, а водій - тверезий і адекватний.

5. Поїздки, гості, покупки, подарунки - все це разом і навіть окремо може викликати стрес у малюка. Намагайтеся дотримуватися звичного розпорядку дня, щоб полегшити життя собі і зменшити психологічне та емоційне навантаження вашого малюка. Дотримання в міру можливості режиму зовсім не завадить вам насолодитися святковими днями, а повертатися до звичного розпорядку буде легше.

Каміни

1. Перш ніж запалити вогонь у каміні, приберіть з нього ялинові гілки, фотографії та інші прикраси. Перевірте, щоб димар був відкритим.

2. Будьте обережні з «вогняними солями», які зазвичай кидають в багаття, щоб полум'я забарвилося в різні кольори. Вони містять важкі метали, які можуть при попаданні всередину організму викликати блювання. Тримайте їх подалі від дітей.

3. Не спалюйте обгортковий папір в каміні: обгортка може занадто швидко спалахнути і стати причиною пожежі.

4. При використанні газового каміна зі скляними стінками стежте за тим, щоб діти та інші члени сім'ї не торкалися до них і не підходили близько до каміна. Скляні деталі можуть сильно нагрітися і довго залишатися гарячими навіть після вимкнення каміна, що може викликати серйозні опіки.

Як не розгубити святковий настрій

1. Подбайте про себе. Як кажуть у літаку: «У разі виникнення надзвичайної ситуації спочатку одягніть кисневу маску на себе, а потім - допоможіть дітям». Діти дуже чуйно реагують на емоції батьків, тому постарайтеся контролювати свій тон і міміку. Своїм спокоєм ви допоможете дітям швидко впоратися і з їхніми емоціями.

2. Складіть план на майбутнє. Знайдіть час, щоб ненадовго відволіктися від шуму, суєти і гостей: зупиніться і проаналізуйте, що відбувається в даний момент, зосередьте свою увагу на чомусь одному, зауважте, як ви себе почуваєте. Потім, виходячи зі своїх відчуттів і емоцій, просто зробіть висновки і зафіксуйте їх десь у письмовій формі, щоб не забути.

3. Поділіться святом з ближніми. Придумайте нову сімейну традицію ділитися веселим настроєм з тими, хто не може бути зі своєю родиною під час свят.

4. Дотримуйтеся звичного режиму сну та їжі дитини - так ви зменшите стрес, що допоможе вам і вашому малюкові без наслідків насолодитися святами.

5. Подарунки. Виберіть один або два подарунки для дитини - кількість не додасть радості, а лише ускладнить сприйняття. Допоможіть дитині власноруч зробити подарунки для бабусь і дідусів, близьких і друзів - такі вироби будуть найбільш дороги їм. А ще цим ви продемонструєте малюкові, що подарунки можна не тільки купувати.

6. Дотримуйтесь звичні правила гігієни: і під час свят дітям як і раніше необхідно чистити зуби перед сном.

7. Найцінніше у святах - це можливість весело провести час з сім'єю. Катайтеся на санках, грайте в настільні ігри, ходіть у гості до близьким і друзям, повідомляє depo.ua з посиланням на komarovskiy.net.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme