Новіков: Випадок Савченко підпадає під пункт №6 Мінського протоколу

Випадок Надії Савченко підпадає під п 6. Мінського протоколу - "Забезпечити звільнення і обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб на основі принципу "всіх на всіх"
Depo.Життя
9 березня 2016 05:45
ФОТО: depo.ua

Про це заявив адвокат Надії Ілля Новіков на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Така заява є реакцією адвоката на заяви речника МЗС Росії Марії Захарової, в якому вона висловила сумніви з приводу слів держсекретаря Джона Керрі про Надію Савченко.

"Те, що Росія вважає Савченко законно затриманою - її, Росії, проблеми. Більше так не вважає ніхто. Колега Захарової - заступник міністра Титов був заочно звинувачений в Україні як співучасник незаконного позбавлення Савченко волі за те, що підписав від імені МЗС папір, що дозволяє переслідування Савченко всупереч імунітету ПАРЄ", - написав Новіков.

Новіков також зазначив, що в квітні 2015 року Слідчий комітет РФ офіційно визнав, що загибель російських журналістів Корнелюка та Волошина, в причетності до вбивства яких підозрюється Савченко, не пов'язана з їхньою журналістською роботою.

"Відомство Бастрикіна у квітні 2015 офіційно визнало, що смерть Корнелюка и Волошина не пов'язана з їх журналістською роботою"

"Що стосується екстериторіального застосування права і чи законно воно ... Іноді законно, а іноді ні. Щоб з цим визначитися хоча б у рамках однієї справи Савченко, нам довелося звертатися до вузьких спеціалістів по міжнародному кримінальному праву. Це все дуже непросто. За півтора роки я встиг вивчити лише той пласт міжнародного права, що стосується справи Савченко. Марія Захарова ж в цьому не розуміє нічого. Зовсім", - сказав Новіков.

Нагадаємо, офіційний представник російського міністерства закордонних справ Марія Захарова назвала заклик держдепартаменту США звільнити українську льотчицю прямим тиском на суд. За її словами, "в Мінських домовленостях жодного слова не мовиться про Надію Савченко, і під жоден випадок, описаний там, її справа не підпадає".

Раніше, держсекретар США Джон Керрі від імені Сполучених Штатів Америки закликав Російську Федерацію негайно звільнити Савченко. У своєму зверненні Керрі зазначив, що суд над Савченко і продовження утримання її під вартою демонструє зневагу до міжнародних стандартів, а також зобов'язань Росії в рамках Мінських угод.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя