Но Росії вирішили зробити ракету "Союз" багаторазовою

Приватна компанія S7 Space має намір створити на базі одноразової ракети Союз-5 багаторазову модифікацію з умовною назвою Союз-7

Про це розповів гендиректор компанії Сергій Сопов, повідомляє Depo.ua з посиланням на РИА Новости.

За його словами, якщо підготовка обійдеться без аварій, перший пуск прототипу в повинен состяться в 2022 році

"Ми співпрацюємо з Роскосмосом в роботі над ракетою Союз-5. Однак під свої завдання на основі ескізного проекту цього носія ми будемо робити власну версію ракети з багаторазовим першим ступенем. Модифікація ракети отримала умовну назву Союз-7, у версії для Морського старту - Союз -7SL (Sea Launch), - сказав він.

За словами Сопова, перший тестовий старт нового носія, поки в одноразовому варіанті, можливий вже через три роки - в 2022 році. Як планується, ракета виведе на орбіту транспортний вантажний корабель, який також планує створити S7 Space.

Роскосмос замовив розробку ракети середнього класу Союз-5 Ракетно-космічної корпорації Енергія, виділивши близько 60 мільярдів рублів. Перший пуск носія прописаний на 2022 рік. При цьому генеральний конструктор ракети Ігор Радугин недавно перейшов з РКК Енергія в S7 Space.

Пізніше стало відомо, що і генеральний конструктор космічного корабля Федерація також перейшов на роботу в S7 Space, де займеться створенням транспортного корабля.

Нагадаємо, за останній час з ракетами "Союз" сталося кілька НП.

30 серпня на російському кораблі "Союз МС-08", пристикованому до МКС, стався витік повітря, внаслідок чого ледь не розгерметизувалась вся станція. Він розташовувався у побутовому відсіку.

Пізніше російські космонавти ввели у виявлені отвори герметик і закрили їх латочками.

Вранці 11 жовтня ракета "Союз" стартувала з Гагарінського старту космодрому Байконур. У складі експедиції, яка повинна була відправитися на МКС, - космонавт Роскосмосу Олексій Овчінін і астронавт НАСА Нік Хейг.

На 119-й секунді після старту аварійно відключилися двигуни другого ступеня.

Спусковий апарат з космонавтами здійснив аварійну посадку. Екіпаж залишився живим.

12 жовтня стало відомо, що аварію першого ступеня ракети Союз-ФГ після запуску з Байконура спровокувала несправність одного з клапанів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme