Нищук розповів, як можна переосмислити мистецтво тоталітарних часів

Мистецтво, що створювалося за тоталітарних часів, потребує переосмислення та збереження

Про це заявив міністр культури Євген Нищук у Житомирі на першому фестивалі сучасного мистецтва "Жовтень у Жовтні", повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Коли говорять, що ми живемо за новими стандартами і треба все декомунізувати, я абсолютно підтримую декомунізацію. Вийдемо на вулицю і побачимо на кінотеатрі "Жовтень" монументальну мозаїку Світлани Зеленої (художниця-монументалістка - ред.). Подивіться на неї уважніше - там коні гончара, гвинтівки Січових Стрільців. Ми ж не маємо розуміти, що цю гвинтівку обов'язково тримав червоноармієць. Митці насправді закладали ті глибокі сенси навіть у страшні часи тоталітарного режиму", - зауважив Нищук.

За його словами, фільми, які виходили у 1960-ті роки, з'являлися не завдяки, а всупереч. Там закладені такі речі, які вища партійна школа не одразу розсекречувала, але в них є ідентичність, яку треба відновити і зберегти в гуманний спосіб та надати їй нового переосмислення.

Нищук наголосив, що виставка "Можливо, це мистецтво", присвячена пізньорадянській монументальній та архітектурній спадщині, що відкрилася у кінотеатрі "Жовтень", збирає багатьох людей, які не говорять про політику, а дискутують про мистецтво та вирішують що з ним робити далі.

"Думаю, що "Жовтень" у Житомирі може стати центром культури, ідей та практик, які перетворюватимуться в дію. Це і є вірна децентралізація, спрямована на те, аби ми не стрімголов їхали у столиці різних країн, і в тому числі у Київ, а знаходили реалізацію своїх ідей на місці - там, де народилися", - додав міністр культури.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme