Микола Амосов про тіло і душу: 11 правил життя

Сьогодні виповнюється 101 рік з дня народження українського хірурга Миколи Амосова ДеПо зібрав цитат Амосова про природу людини.

Микола Амосов про тіло і душу: 11 правил…

ДеПо зібрав цитати Амосова про природу людини.

1. «Адаптація - ворог щастя. Шукайте собі пристрасть у роботі - будете щасливі. Не завжди, але будете.»

2. «Не сподівайтеся, що лікарі зроблять вас здоровими. Вони можуть врятувати життя, навіть вилікувати хворобу, але лише підведуть до старту, а далі, щоб жити надійно, вчіться покладатися на себе.»

3. «Бійтеся потрапити в полон до лікарів! Часом вони схильні перебільшувати слабкості людини і могутність своєї науки...»

4. «Наскільки велика сила людського духу! Дивишся на нього і дивуєшся: в чому душа тримається, а він мріє, працює, ніби перед ним - вічність...»

5. «Є люди талановиті на доброту і благородство так само, як на поезію і математику.»

6. «Не завжди можна втриматися, щоб не образити людину несправедливо, але завжди можна попросити пробачення. Для цього потрібно головне: не ставити себе вище людей.»

7. «Люди хороші. Хо-ро-ші. Потрібно говорити це завжди. Інакше важко жити.»

8. «Як дивно: бачиш людей, як айсберги, - дуже мало зовні, а більша частина - під водою, приховано. Та й зовнішнє бачиш тільки з одного боку. Кажуть, айсберги перевертаються, коли підводна частина підтане. І з людьми буває так: на війні, при катастрофах. Дно часто неприємне. Але нерідкісним є і героїзм.»

9. «Іноді раптом починаєш сумніватися в самому собі. Особливо небезпечні - успіхи і влада.»

10. «Скільки бачиш людей, що пішли у хворобу! Вони носять її як коштовність, як виправдання всіх своїх невдач в житті, як підставу вимагати у оточуючих жалості і поблажливості.»

11. «Прикро було за Ваню: тисячі людей врятував від раку, а до могили пішов майже на самоті. Подумалося: так і зі мною буде. Ах, Амосов, не розмінюйся на дрібниці! Не за подяки оперуєш і рятуєш: для задоволення. Така психіка - все робиться для задоволення: їжа, слава, навіть «добрі справи». Різні тільки потреби: кому що цінніше.»

Микола народився в селі Ольхово Новгородської губернії. Закінчив Архангельський медичний інститут, Індустріальний заочний інститут.

Під час Другої світової війни працював хірургом у пересувному госпіталі.

У 40 років отримав звання доктора наук і став завідувачем кафедри в Київському медичному інституті. У 70 років очолив Інститут серцево-судинної хірургії.

Амосов провів перше в СРСР протезування мітрального клапана серця. Є автором численних праць з геронтології та кардіології.

Микола помер у 89 років від інфаркту.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme