Newsweek назвав найкращу зброю Росії в реальній війні

Російські хакери навчилися досягати фізичного ефекту за допомогою кібернетичних атак

Журнал Newsweek присвятив свіжий випуск російській кіберзброї, зобразивши на обкладинці ядерну бомбу-флешку, передає depo.ua з посиланням на "Новое Время".

У хакерському жаргоні є таке поняття як "від кібернетичного до фізичного ефекту" - це коли хакер може досягти кібернетичними методами реальних результатів з катастрофічними наслідками.

Вперше цей метод ще в 2009 році використали США та Ізраїль, коли за допомогою вірусу Stuxnet через комп'ютерні мережі вивели з ладу тисячі центрифуг, які Іран використав для збагачення урану. Однак сьогодні найбільш підкованими в цій сфері є Росія і Китай, які використовують комп'ютерні мережі для знищення інфраструктури та створення ситуацій, що становлять загрозу життю.

Як приклад подібної діяльності видання наводить вибух доменної печі на одному з металургійних заводів Німеччини після віддаленого втручання в систему управління, а також подібний випадок в США, коли внаслідок кібератаки на одному з підприємств були виведені з ладу системи подачі енергії, води і палива.

"У той час як преса пише про старомодні, низькотехнологічні хакерські атаки на зразок зламу електронної пошти Білого дому, Держдепартаменту та Sony Pictures, фахівців у сфері безпеки серйозно турбують нові і небезпечні досягнення у сфері кібернетично-фізичних атак", - йдеться в статті.

Згідно зі звітом розвідки США за 2015 рік, російські хакери лідирують у цій сфері, оскільки володіють складними, витонченими навичками програмування і винахідливістю. І можливості РФ світ недооцінює, відзначають експерти. Так, атаку на кінокомпанію Sony Pictures у зв'язку з фільмом "Інтерв'ю" про лідера КНДР Кім Чен Ина пов'язують з російським хакерами.

"Можливості Москви викликають занепокоєння, оскільки Росія - єдина країна, яка вже поєднує кібервійну та справжню зброю і танки. Російсько-грузинська війна - відмінний приклад. Ще ніхто ніколи не робив подібного", - пише видання.

Крім того, анексія Криму Росією в квітні 2014 супроводжувалася цілою лавиною кібератак на сотні урядових і промислових організацій України, Польщі, Європарламенту та Європейської комісії, стверджує автор статті. Багато з них були вчинені за допомогою програми BlackEnergy - вірусу зразок троянського, що дозволяє віддалено впровадитися в комп'ютерну мережу. Ця програма була розроблена російським хакером і спочатку використовувалася для DDoS-атак, злому банківських систем і розповсюдження спаму.

У той же час встановити точний зв'язок між злочинною діяльністю хакерів і Кремлем досить складно, тому що занадто тонка грань між політичними і фінансовими мотивами, уточнює автор статті. У той же час експерти мають в розпорядженні докази того, що хакерські атаки часто пов'язані з російською владою. Спійманих на гарячому кіберзлочинців в РФ ставлять перед вибором: сісти у в'язницю або працювати на ФСБ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme